swiergol2
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Bydgoszcz
8 obserwujących
3 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bagsik88 O kryzysie Milanu mówi cały świat, o barcelońskim pseudokibice tego klubu, którzy uważają, że Barca powinna wygrywać potrójną koronę co roku. Tam kurek zakręcili z kasą a u nas kombinują z wymianami żeby w ogóle domknąć budżet. 30-latek może grać, ale pokazałem Ci, że Twój przyszłościowy skład jest w połowie po 30. I ja nie tyle co uważam, że ten 30-latek Pjanić nie będzie grał a mam nadzieję, że w ogóle nie przyjdzie. Chcą sprzedać Arthura ok, ale po cholerę biorą ten szrot? Arthurowi podwyżki nie chcą dać mimo obietnic, ter Stegenowi narazie też nie, obcinają płace i nagle biorą wypalonego typa i proponują pensję 3x większą niż Arthura.
Zresztą Milan o którym mówisz ma więcej LM niż Barca a pogorszyli się w ostatnich latach więc z tymi poziomami nie szalej.
I ja swoje a Ty swoje, bo jak można porównywać coś co jest teraz z tym co MOŻE będzie.
0
@Bagsik88
Mówisz o wieku zawodników a nie o ich umiejętnościach, ok. Tym razem ja Cię zaskoczę- KAŻDY klub ma szkółki i młodych zawodników, ale to nie znaczy, że będą dobrze grać, co też się odnosi do Milanu, bo nagle jak "dziadki" odeszły to nikt ich do teraz wystarczająco nie zastąpił a też sobie pewnie myśleli, że będą dalej potęgą i nie ma się co martwić, będą nowi i młodzi.
Ty podałeś skład, w którym ter Stegen będzie za 2-3 lata po 30., Emerson nie wiadomo czy będzie u nas grał, Todibo na wylocie, Lenglet 27-28, Firpo na wylocie, De Jong (o ile nie wymienią za następnego Pjanica), Roberto za 2-3 lata będzie po 30., Puig dostał 2 ogony, Trincao nawet minuty u nas nie zagrał, Messi będzie miał 35 lat, Griezmann 31 lat i Fati dopiero jest wprowadzany (i niech tylko gra tak dalej). Faktycznie mogę być spokojny. Araujo zagrał 1 pełny mecz i dalej co? Znowu ławka na kilka meczy i też się mówiło o jego odejściu. Alena jest na wypożyczeniu a jedną nogą był już poza klubem, Perez grał ze względu na kontuzje napastników i gdzie teraz jest? W Romie. Naprawdę dostał szans, że nic tylko być spokojnym. Zawodnicy rezerw też dostali tyle szans, że większość z nich nie odkleja tyłka od ławki jak już dostaną powołanie.
Sam wiek to nie wszystko. Równie dobrze możesz wstawić chłopców od podawania piłek i powiedzieć to nie Milan, bo są młodzi, ale to że nic nie wniosą jest nieważne.
Szanuję Twoje zdanie, ale jak dla mnie jedyna nadzieja to przyszłoroczne wybory i to, że nowy zarząd przewietrzy szatnię. Co więcej w sytuacji gdzie mówi się o odmładzaniu kadry, oni biorą szrot po 30 i to w bezpośredniej wymianie dając mu jeszcze pensję 3-krotnie wyższą niż zawodnikowi, którego oddają i nie chcieli mu zmienić warunków umowy (obiecanych zmian).
0
@Bagsik88 Pewnie mało kto słyszał o Fatim, ale jednocześnie poza nim ilu wychowanków się przebiło w ostatnich latach? I oczywiście, że się kibice w większości cieszyli z Vidala, nie wiem skąd u Ciebie opinia, że było inaczej skoro za 20mln przyszedł taki zawodnik. Pjanic jest młodszy od Vidala i dawno nie widział formy a Vidal trzyma poziom.
Faktycznie jak odpali jeden młody zawodnik to zastąpi jednocześnie Messiego, Suareza, Busquetsa, Pique, Albę, Rakietę. W międzyczasie jak ten jeden odpali to zdążą wydać kilkaset milionów na innych graczy.
Co więcej jak przychodził Mathieu to wymienieni przeze mnie zawodnicy byli od niego młodsi i to grubo. Paulinho był w tym samym wieku. W tym momencie do graczy "plus 30" Barca wymienia młodego zawodnika za kolejnego 30-latka więc owszem porównania do Milanu są jak najbardziej na miejscu. Tym bardziej, że wszyscy ci młodzi zawodnicy, których wymieniłeś, nie są żadną gwarancją. Równie dobrze wszyscy mogą nie odpalić (mam nadzieję, że odpali chociaż połowa).
0
@Bagsik88 Mathieu wcale niczego konkretnego nie pokazał i nie wiem czemu go wymieniasz. Z Vidala każdy się cieszył. Jedyny dobry przykład to Paulinho.
Wymieniłeś kilku młodych zawodników jako przyszłość. Ilu z nich zagrało jakieś minuty w Barcelonie? Myślisz, że nagle odejdzie 5 wiekowych graczy i wejdą ci młodzi i zrobią robotę? Bez żadnego ogrania czy znajomości klubu.
Z tych perspektywistycznych żaden nie dostaje tak naprawdę szans a widząc wymianę Arthur-Pjanić, zastanawiają się pewnie czy jest sens czekać.
Rafinha w Barcelonie już nie zagra. Alena jest nadzieja, ale wątpię, że jest optymistycznie nastawiony widząc wcześniej wspomnianą wymianę.
1
@VamosGirl Oddadzą de Jonga za jakiś wypalony szrot i zamortyzują.
1
@Seburo Ani Puig ani Collado nie są pełnoprawnymi członkami 1 drużyny. Nawet z nimi jest to 27 lat a ile grają każdy widzi.
4
Aż boję się obliczać średnią wieku w środku pola Barcelony po tej wymianie... Całej drużyny zresztą też.
1
@Homeopata8989 To jeszcze może Giroud skoro potrzebny napastnik, Thiago Silva na środek obrony. Dostajemy moim zdaniem szrot i nic więcej. To Juve robi tu interes, nie Barcelona.
1
@Homeopata8989 A kiedy ten Pjanić miał ostatnio formę? Wolę 2 lata czekać na Arthura i ewentualnie sprzedaż niż typa, któremu bliżej emerytury niż jakiejkolwiek "eksplozji" formy.
0
@gaucho14 Thiago bardzo chętnie, ale nie skończył 30 lat więc za młody dla Barto :-/
9
Aż oczy i głowa bolą od czytania, że szrot z Juventusu ma przyjść, dorobić do emerytury, pograć 2 sezony i w ramach podziękowań będzie mógł odejść za darmo. Przeboleję odejście Arthura za 60-70mln, ale nie kuźwa 10mln+Pjanić. Bartomeu potrzebuję chyba żeby media na całym świecie zaczęły go za ten ruch wyśmiewać co by zrozumiał.
0
@ChampionLW A zwracasz w razie czego?
1
@ParlesCuyol5 Prosty przykład: 1 połowa i to jak Arthur odpuszcza główkę pod polem karnym Bilbao; wchodzi Puiq i mimo o wiele gorszych warunków pod koniec 60 minuty skacze i walczy o piłkę robiąc prawie salto w powietrzu. Wszedł Puig i Ansu i pojawiło się ożywienie w grze. Rakieta też zaskakująco dobrze ostatnimi czasy.
2
@Enerio Taa akurat :D Czyli według Ciebie każdego można dymać a Real wspomagać. To jest dopiero wielkie XD.
3
Bawi mnie to gadanie "niech Barca patrzy na siebie". Rozumiem, że według niektórych Barca ma wygrywać wszystko i wtedy zasługuje na mistrzostwo a Real nie musi robić nic w tym czasie i liczyć na sędziów, bo "trzeba było wygrać z Sevillą"? :D Nie wiadomo jak źle Barca by grała, nic nie usprawiedliwia faworyzowania Realu przez sędziów, o ile można ich tak nazwać, bo kaleczą ten zawód jak mogą. To nie są zwykłe błędy i jeśli w 1 meczu gwiżdże się komuś spalone albo rękę a w drugim uznaje gole, to nie jest normalne, tym bardziej gdy te sporne sytuacje dotyczą zazwyczaj jednej i tej samej drużyny.
Kolejna sprawa to Sociedad. Im też powiecie, że trzeba było strzelić 5 goli to nie musieli by narzekać na decyzję sędziego? Oni też są w tej sytuacji pokrzywdzeni, bo mogli mieć remis albo nawet wygrać to spotkanie i zamiast utrzymać dystans w walce o LM, to muszą uważać żeby w ogóle nie wypaść z miejsca gwarantującego grę w pucharach. No ale przecież trzeba było wygrać z tym czy tamtym.
0
@seba1324 Mało, bo za 5zł postawiłem 4 ostatnie mecze rozpisane na 6 zdarzeń i wpadło 80zł. Ale zawsze coś :-D Czerwiec i tak na plus więc każdy kupon cieszy ;-)
2
@Chwytliwy Otóż to. Każdy patrzy na siebie a nie zwraca uwagi na ludzi, którzy pracują w tych miejscach. Ja w sklepach czy autobusach zakładam i mdli mnie na widok niektórych bez maseczki i jak w dodatku smarka i kaszle a potem płaci tymi rękoma i maca wszystko dookoła. Ja mam nawyk, że nie trzymam się nawet w autobusie obręczy, bo brzydzi mnie jak sobie pomyślę ilu ludzi to dotykało a szczególnie w czasie pandemii.
0
@seba1324 A mi dziś nic i nic i wszedł ostatni. Co więcej miałem btts w meczu Sociedad i że będzie -6,5 ŻK a w 96 minucie weszła 5 i 6 kartka.
Ja jak nie stawiam to nie robię e-kuponów żeby sobie potem nie pluć właśnie w brodę :-D
0
@Messibestplayerintheworld Jak cała ta liga. Czasami sie zastanawiam czemu pozostałe kluby nic z tym nie robią...
0
I serio to się dzieje?! Najpierw Valencia, teraz Sociedad i po chwili typ uznaje gola po zagraniu ręką. Nie wierzę :-D
0
@MARCIN73 Tyle, że nikt nigdy nie wie czy dany transfer wypali. Można czepiać się o kwotę, ale w momencie gdy mówili o transferze Coutinho, to każdy chciał go za wszelką cenę. Gdyby grał jak w Liverpoolu to wątpię, że wypominano by kwotę transferu.
0
@Undertaker87 Mi się wydaje, że presja i kontuzje. Chciałbym zobaczyć Dembele w rytmie meczowym przez cały sezon.
1
@xavi890 Lenglet, Vidal, Ter Stegen, Umtiti, Bravo. Dalej mi się wymieniać nie chce skoro z całego postu poruszyłeś najmniej istotną kwestię
2
Bawią mnie komentarze krytykujące, że Dembele czy Coutinho to nieudacznicy albo, że zarząd zawalił sprawę. Pamiętam jak się te same osoby śliniły i krzyczały, że taki skrzydłowy to skarb dla Barcelony a Coutinho jest niezbędny. Dlaczego wtedy nie byliście takimi Nostradamusami i nie pisaliście tego, co teraz? Transfer Neymara zmienił rynek i wiadome było, że Coutinho minimum 120mln będzie warty i wiele osób krytykowało to, że przyszedł dopiero w styczniu a jest potrzebny od zaraz. W tym momencie niektórzy pokazują jakimi chorągiewkami są. Mnie też nie cieszy fakt, że Coutinho zaliczył taki zjazd, ale gadanie że to wina zarządu jest śmieszne. Nie jestem fanem Bartomeu i jego ludzi, ale trzeba być obiektywnym i ten sam zarząd sprowadził też kilku świetnych grajków i wcale nie za duże pieniądze.
18
@Freshone009 To już nie jest śmieszne a wręcz irytujące, że nie tyle co nie zna się nazwisk drużyny (której kibicujesz), ale żeby nawet nie potrafić spisać z artykułu...
5
@snake99 Serio oczekujesz, że w pierwszym składzie będzie wychodzić cały czas ta sama, najlepiej prezentująca się jedenastka? Mecze są co 3-4 dni na przełomie czerwca i LIPCA w HISZPANII. Tylko kretyn by to zrobił i dobrze, że Setien stara się robić rotacje.
0
@lukas10 Klauzulę ma 111 i to przez jakiś czas. Zobaczysz, że jak wygaśnie to będą wołać tyle samo. Nie bez powodu zależy im żeby sprawa była zamknięta do końca czerwca, bo potem nie zostanie im wiele czasu na powoływanie się na klauzulę.
5
Lautaro 80mln+zawodnik a za Coutinho nikt nie chce dać samych 80mln. Przepraszam bardzo, ale nawet jeśli Cou zaliczył zjazd to udowodnił już jak dobrym zawodnikiem mimo wszystko jest. Jestem za kupnem Lautaro, ale jeśli to ma być taka kwota to podziękuję. Inter ma widocznie jakiś ból dupy, bo skoro Rafinha był dla nich za drogi (a kwota była rzędu 30mln chyba) a sami wołają za swoich w okolicach 100. Żeby ten Inter coś jeszcze osiągnął w ostatnich latach żeby krzyczeć za swoich grajków takie kwoty.
3
@Pressinho Mbappe w 2 sezony w pierwszej drużynie Monaco strzelił 16 goli w 41 meczach i PSG wyłożyło 180mln euro. Uważam, że Mbappe to kocur, ale Fati w tym wieku miał o wiele trudniejsze zadanie. W Barcelonie zawsze był ten trend na wychowanków i po pokoleniu jakie mieliśmy z Xavim, Messim czy Iniestą na czele, każdy wychowanek w 1 drużynie ma z góry narzuconą presję, co potwierdził przypadek Bojana. Dodać warto, że Fati rok temu jeszcze grał w juniorach a tu nagle wybiega w LM i to nie byle gdzie a w Barcelonie. Mbappe mimo świetnej gry na Mundialu dalej gra "tylko" w lidze francuskiej i czas zweryfikuje go w silniejszej lidze. Ja trzymam kciuki i tak jak kolega wyżej napisał, liczę że razem z Trincao zostaną siłą napędową Barcelony w najbliższym czasie.
31
Ansu Fati. Niektórzy to mają jakieś dziwne wymagania. Jak czytam, że jeden użytkownik pisze o Ansu, że 5 razy fajnie kopnął piłkę to ręce opadają. Z samą Valencią miał gola i asystę, potrafił nie raz minąć efektownie zwodem rywala i w odróżnieniu od swoich starszych kolegów szarpał i próbował zrobić coś więcej niż tylko klepać do tyłu. No ale lepiej podniecać się Neymarami czy Kylianami w francuskiej lidze, która jest w 5 najsilniejszych lig tylko dlatego, że inne są słabe. Cudze chwalicie a swego nie znacie. Messi też mógł odejść w tym wieku i ciekawe jakby się historia potoczyła.