szymonekk
Dołączył/a: luty 2011
Ełk/WWA
9 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Toż to kurwa jest czerwone xD
1
@damian16161212 nie to, żeby Real odpadł z drugoligowcem.
0
@misiek0318 wiadomo! :D
0
I tutaj widać mecz, w którym Garcia nie ratuje nam dupska. Dostajemy 4 na papę do przerwy. :D
0
O Jezusie. No teraz to już się chyba nie podniesiemy z tego.
0
Uznajemy, że jest 3:1.
0
Chłop ma jaja. To trzeba przyznać.
0
@APTAPT sam chce w to wierzyć, ale brak Raphinhi, brak Pedriego...
0
Idziemy jak burza.
2
Co oni, kurwa, w halówkach grają? Każdy co chwilę się przewraca.
0
Wyłapiemy czerwo?
0
Jak sedzia zapomniał kartek, to płyniemy w tym meczu.
1
Może niech ktoś im powie, że na połowie rywala nie ma spalonego. Po co oni stoją za linka środkowa? :v
0
Wystarczy, że będziemy skuteczni. Bez tego będzie ciężko.
0
@IronSanHybrid nie sraj ogniem. Nie z takich opresji wychodzilismy z Flickiem
1
A to kurwiszcze
2
Wiadomo, babol Garcii, ale dlatego właśnie nie podaje się w światło bramki.
1
Nie chcę zlowrozyc, ale czuję, że Lookman dzisiaj będzie sprawiał nam problemy.
0
@Kilotopy sure indeed :D
0
Ale że tak długo będzie ból o to, to nie sądziłem.
2
@Adam065 Najgłośniejsze kontrowersje Raphinhi (z potwierdzonymi źródłami)
1) Afera Disneyland Paris – oskarżenia o rasizm wobec jego syna
To najbardziej medialna sytuacja, która wywołała ogromny szum.
Co się stało?
Podczas rodzinnej wizyty w Disneyland Paris maskotka miała ignorować jego kilkuletniego syna, podczas gdy „wszystkie białe dzieci były przytulane”.
Na Instagramie Raphinha zamieścił nagrania i bardzo ostre wpisy, w których nazwał pracownika „haniebnym”, „głupim” i stwierdził: „I hate you, Disneyland. Your employees are a disgrace.”
[football-espana.net], [metro.co.uk], [pulsesports.ng]
Wymiar skandalu:
Wpisy trafiły do mediów w wielu krajach i wywołały burzę o rasizm i standardy pracy w Disneylandzie.
Disneyland Paris w pierwszych dniach nie wydał oficjalnego oświadczenia, co zwiększyło skalę zamieszania.
[football-espana.net], [metro.co.uk]
2) Afera z Argentyną – trash‑talk, który obrócił się przeciwko niemu
To druga duża fala krytyki – tym razem za usta, nie za social media.
Co powiedział?
Przed meczem eliminacyjnym Brazylii z Argentyną Raphinha:
Zapowiedział, że „dadzą im łomot, bez wątpienia”,
Zadeklarował, że „jeśli trzeba, to na i poza boiskiem”,
W rozmowie z Romário padło nawet: „F* them” / „F*** Argentina”**.
[90min.com], [en.nogomania.com], [dailymail.co.uk]
Co się wydarzyło później?
Argentyna wygrała 4:1, dominując cały mecz.
Argentyńscy piłkarze przyznali, że jego wypowiedzi zmotywowały ich jeszcze bardziej.
Podczas meczu Raphinha wdał się w przepychanki z Nicolásem Tagliafico, a Otamendi krzyczał do niego „mów mniej” („Hablá menos”).
[90min.com], [sports.yahoo.com]
Skutek wizerunkowy:
Media określiły jego zachowanie jako „słowa, których nie był w stanie poprzeć na boisku”.
[en.nogomania.com]
3) Przemotywowane deklaracje i wizerunek przesadnej pewności siebie
Nie jest to jeden incydent, ale powtarzający się motyw pojawiający się w źródłach.
Przykłady:
W kontekście świetnego sezonu w Barcelonie Raphinha był wymieniany jako kandydat do Ballon d’Or i sam utrzymywał bardzo pewny siebie ton w mediach.
(Tu media cytują aspiracje i kontekst tego sezonu, ale nie ma kontrowersji samej w sobie poza odbiorem jego pewności siebie).
[dailymail.co.uk]
Nie ma jednak potwierdzonych źródłowo afer dotyczących:
„płakania o wolne dla piłkarzy”,
konfliktów o zdejmowanie przez Xaviego (poza anegdotycznymi opiniami kibiców w dyskusjach),
„podniety kamperem” w socialach.
0
Temu Niemcowi akurat nie kibicowałem.
Brawo Kacper.
7
Ależ było blisko. Ale i tak super wynik Tomasiaka!
1
@Kozinho. ale komuś to przeszkadza?!
6
@LjakRoberciik Toć to żadne czekanie. 2 godziny? Panie... ja tu od 6 siedzę, jaka godzina, jakie numerki, pan zobaczy jakie krzesło ciepłe, wysiedziane.
1
@Karol145 wbijaj do mnie na carbonare albo lasagne. :v
0
@Toretto tam "0" usuń i będzie się zgadzać.
0
No to teraz sędzia będzie pilnował wyniku.
1
Beka, że my musimy tworzyć 3 sytuację sam na sam, żeby strzelić bramkę, a Real wciska takie dziadostwo. :v
1
O, a w Lazio Pedro z brameczka. :)