tomcias10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@AxelF a to co z tymi krajami gdzie aborcja nie jest do 12 tygodnia? Sprawdzilem na szybko jak to wygląda w innych krajach i np. i w Rumunii można ją wykonać do 14 tygodnia, w Szwajcarii do 18 tygodnia, w Szwecji do 18 tygodnia. W Holandii w ogóle z tego co znalazłem to są kliniki, które wykonują aborcję do 22 tygodnia!! I co tam mają jakichś lepszych naukowców co odkryli, że jednak w 22 tygodniu to nie jest życie? Zasłaniasz się nauka a prawda jest taka, że nie ma żadnych podstaw żeby akurat uznac ten 12 tydzień za magiczny, w którym się pojawia życie. Jeden naukowiec powie, że w 12 tygodniu, przyjdzie kolejny i powie, że w 30 i na jakiej podstawie naukowej stwierdzisz, który ma rację? Po tych różnicach w różnych krajach widać, że to tylko i wyłącznie zależy od opinii danej osoby. Nie ma żadnego sposobu naukowego żeby to określić.
Co z tego, że dziecko nie jest świadome wtedy? Dziecko po urodzeniu parę miesięcy też mało czego jest świadome.
Chore rzeczy to są żeby nowe życie porównywać to rzeczy tylko dlatego, że akurat na tym etapie to życie nie jest jeszcze świadome.
3
@AxelF widzisz problem jest w tym, że Ty nowe życie traktujesz jak rzecz i porownujesz do żołędzi. W 11 tygodniu to już jest żywa i żyjąca istota. Ma swoje DNA, ma działające narządy. Nie widzisz różnicy między martwym zoledziem a nowym życiem? Tak jak pisałem wcześniej, ludzie już kompletnie zatracili jakieś resztki człowieczeństwa i nawet samego człowieka traktują jako rzecz.
0
@kuba1794 Olimp chyba najbardziej sprawdzony. Bardzo długo na rynku i nigdy jakichś afer z tego co wiem. Sam używam i polecam.
0
@Bykunn no w sumie jak zabijesz kogoś strzałem w głowę to też nie poczuje, bo szybko umrze. To znaczy, że można kogoś zabić, ale tylko jak zrobisz to szybko żeby ktoś nie czuł? Najlepiej to w ogóle z zaskoczenia od tyłu, bo wtedy nawet nie będzie czuł strachu bo nie będzie wiedział, że zaraz zginie?
0
@SpainFanRM89 ale są inne różne choroby, które się pojawiają jak się dziecko urodzi. Co wtedy? Można je zabić czy nie można?
2
@Bykunn jak coś się ewidentnie złego dzieje to my mamy obowiązek reagować a nie wymigiwac się słowami typu "to nie moje życie, nie obchodzi mnie to". Jak ktoś bije żonę w mieszkaniu obok to też nie zareagujesz, bo to nie Twoje życie?
0
@Hellrider napisałem wcześniej, że w przypadku zagrożenia życia matki sprawa wygląda inaczej. A co do chorych dzieci to nadal sprawa wygląda tak samo. Nie chcesz się opiekować dzieckiem nawet chorym bo to niewygodne, więc je zabijasz. Co jak Ci dziecko zachoruje w wieku 2/3 lat? Też w sumie to nadal jest zlepek komórek w trakcie rozwoju. To można je wtedy zabić czy nie?
2
@Saviola88 podejrzewam, że tak będzie, bo co tak naprawdę sprawia, że ten 12 tydzień jest taki magiczny? Jak ktoś twierdzi, że w 12 tygodniu to nie dziecko to czemu by nie usunąć 20 czy 30 tygodniowego płodu?
8
@Commandement pewnie nie. Bardziej zastanawiam się nad tym gdzie my zabrnęliśmy jako ludzkość, że dla własnego komfortu jesteśmy w stanie pozbawić kogoś życia. Obawiam się, że pewna granica tutaj została przekroczona i już nie ma odwrotu. Ze świecą szukać kogoś kto ma jeszcze jakieś zasady moralne czy resztki człowieczeństwa. To np w jaki sposób Bykunn pisze o dziecku w łonie matki jak o rzeczy jest dla mnie nie do pomyślenia po prostu.
10
@Bykunn widzisz różnica jest taka, że ta kobieta ma szansę wymyślić takie lekarstwo bo nikt jej nie zabił jak była dzieckiem.
Mówisz o niechcianej ciazy. Powtarzam jeśli kobieta nie chce dziecka to niech się zabezpieczy i niech wymaga od partnera tego samego. Jeśli ktoś się na coś decyduje (np. na seks) to decyduje się również na konsekwencje tego czegos.
Takie rozwiązanie jak aborcja jest chyba najobrzydliwsza forma egoizmu gdzie poświęcasz czyjeś życie żeby samemu mieć dobrze.
11
@Bykunn nie no co to za bezczelność? A kim Ty jesteś żeby decydować czyje życie jest ważniejsze? Może to dziecko, które chcesz zabić wymyśli nie wiem lek na raka. Przerażające jest to co piszesz.
17
@Bykunn nie no chłopie nie odwracaj kota ogonem. Taka postawa jaką opisałeś jest zła, ale no szanujmy się. Każdy przed uprawianiem seksu wie czym to się może skończyć. Zarówno kobieta jak i facet. Nie chcesz dziecka? Zabezpiecz się odpowiednio a jak nie potrafisz to nie uprawiaj seksu - proste. Ludzie już całkiem nie chcą żadnej odpowiedzialności brać nawet za swoje czyny. Tak jak pisałem po trupach do celu, byle ja bym miał/miała dobrze.
Pomijam, że nawet jeśli ktoś wpadnie to jak można myśleć, że zabicie dziecka jest rozwiązaniem. Chore myślenie powtarzam.
9
@Bykunn jak to nie jest zabijanie? Pozbawiasz życia człowieka po prostu. To czy zrobisz to wcześnie czy późno nie zmienia faktu, że przez aborcję odbierasz komuś życie. Sprawdzilem sobie jak dziecko jest rozwinięte np w 11 tygodniu życia. W takim wieku dziecko ma już:
- w pełni ukształtowane serce
- ma już skórę
- w 11 tyg. Już wiadomo czy to chłopak czy dziewczyna
- trzustka już zaczyna pracować
No jeżeli to nie jest człowiek tylko płód jak to nazwałeś to sorry, ale proponuje się zastanowić nad sobą trochę.
Obrzydliwe to jest, że ludzie dosłownie pójdą po trupach do celu, gdzie celem w tym przypadku jest komfort i wygoda.
15
@Bykunn no ale to wtedy zabijanie dziecka jest okej? Co to za chore myślenie?
16
@draxidox ja tego nigdy nie zrozumiem chyba do czego to doszło na świecie żeby legalizować zabijanie dzieci. Okej jak istnieje zagrożenie życia matki to jeszcze zrozumiem, ale po prostu aborcja bo komuś sie nie chciało antykoncepcji stosować albo nagle mu się odwidzialo dziecko to jest chora rzecz.
5
Z 15 lat jak nie więcej na tej stronie jestem a tu cały czas coś potrafi zaskoczyć.
0
@Korsain dlaczego gówno? Pytam, bo mi się przyjemnie gra. Wprowadzili te playstyle czy ewolucje a to dużo dało dobrego. Chyba, że nie grasz on-line to nie wiem jak to wygląda.
1
@etobzyk jakby się tak cofnąć i obejrzeć wszystkie mecze z tego sezonu to większość tych porażek jest właśnie po takich błędach albo po zmarnowaniu przez piłkarzy 200%-owych sytuacji. Wiadomo Xavi na pewno też wine za porażki ponosi, ale nie taka jaka mu się przypisuje.
0
@Firestone musiał teraz poinformować, że odchodzi, żeby ludzie/prasa z niego zeszli. Prawdą jest to co Xavi powiedział, że tutaj nie da się być trenerem długo, bo jedno potknięcie i już jesteś wyzywany od najgorszych. Takiemu Fergusonowi zdarzały się lepsze i gorsze sezony, ale w klubie zostawał. Tutaj trafia Ci się gorszy sezon po wcześniejszym całkiem dobrym z dwoma pucharami i jesteś nazywany najgorszym trenerem. Chore rzeczy.
0
@Cule1234 akurat co do piłkarzy to się zgadzam. Według mnie to oni sa duzo bardziej winni tym katastrofalnym wynikom niż Xavi. Takiego braku jaj, charakteru, woli walki w piłkarzach to ja chyba w Barcy nie widziałem. Do tego te błędy w każdym meczu jak w rozgrywkach polskiej ligi okręgowej. Przyjdzie nowy trener i zobaczycie, że z tymi piłkarzami będzie to samo. Xavi pewnie pójdzie do jakiegoś klubu gdzie będzie sobie radził przyzwoicie, bo będzie miał piłkarzy, którym się chce biegać.
0
Pytanie czy tutaj w ogóle nowy trener coś da. Tutaj połowa jak nie więcej składu jest do wymiany i to nie ze względu na umiejętności tylko charakter i mentalność. Tym piłkarzom się nie chce po prostu grać. Te powroty truchtem, brak agresji, brak myślenia też w niektórych sytuacjach. Takiego braku walki i ambicji u piłkarzy to ja chyba nigdy w Barcelonie nie widziałem.
4
Nie no ale Pena co Ty robisz. Jak można tak bronić. To jest już absurd. On wygląda jakby wzięli zawodnika z pola.na bramkę żeby stanął..
0
Co tu się dzieje
0
To jest chyba upadek tych zawodników
1
Ja tego nie rozumiem. Czyli jednak da się grać? Potrafią? Po co to kaleczenie od początku meczu? To jakiś psycholog się musi tym zająć, bo to normalne nie jest.
0
Uważam, że dużo z problemów Barcy nie jest wina Xaviego (mnóstwo meczów przegraliśmy przez brak koncentracji piłkarzy i takie błędy jak ten Cancelo z dzisiaj), ale lepiej dla niego i dla drużyny jak faktycznie odejdzie. Ewidentnie ci piłkarze potrzebują kopa a takim będzie właśnie zmiana trenera, bo oni na boisku wyglądają jakby im sie już nic nie chciało robić włącznie z samym wyjściem na boisko.
2
O co chodzi z tym Roberto. Ja rozumiem szacunek do niego za to, że całe życie jest w tym klubie no ale wprowadzanie go przy takim wyniku w takim meczu? Co on miał dać?
10
Ale się fajny meczyk zrobił. Aż człowiek telefon odłożył.
1
Dobra Yamal źle podał, ale gdzie ten Kounde biegł w tej akcji? Co to za durna decyzja? Jak niby miał tam dostać piłkę do przodu jak Lamine był przodem do swojej bramki z przeciwnikiem na plecach? Idiotyczny ruch Kounde...
0
@bartekvisca noo niestety nie