tomcias10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Real w 3 sekundy pod bramkę Barcy przechodzi.
0
A już Barca zaczynała jakoś tam w miarę grać i kolejny gong...
0
Araujo co Ty robisz
0
Dobra coś tam cisniemy. Może się uda odrobić.
1
Jaaazdaaaa!!!!!
0
Haha nie no chłopy na czas grają. Czy oni wiedzą, że przegrywają?
1
Kurde ale Barca gra 4 razy wolniej niż Real. Wszystko w takim tempie zawodnicy Barcy grają jakby to oni prowadzili 5-0. Straszne to jest..
0
No to chyba można wyłączyć
0
@Gaz przepiękny piłkarz. Na boisku oczy dookoła głowy.
0
@Coutinho007 to też prawda
0
Oby Kounde zagrał na PO a nie Araujo. Wiem, że Araujo w klasykach dobrze działał na boku, ale Kounde na środku jest zbyt niepewny.
2
@waletpl przecież on zaraz po przyjściu do PSG miał kontuzje i się śmiali z niego ludzie tutaj na La bambie
0
Nie no nie ma co go na siłę pchać. To nasze słynne BACK w obronie sobie poradzilo w półfinale i nie wyglądało źle. Jedynie Balde musi poprawić decyzję w ofensywie, bo w obronie jest okej.
0
@MichuZ44 też go chciałem zrobić, ale stwierdziłem, że poczekam na jakiegoś zawodnika, którego też w rzeczywistości cenię. Skład mam w miarę dobry tak czy inaczej, więc nie jest on mi aż tak potrzebny.
0
@Tlener a skąd wiesz co by było jakby Raphinha zagrał cały mecz? Głupota jest jechanie po gościu, który ma jedne z najlepszych statystyk z całej drużyny. W sumie w tym sezonie w 20 meczach ma 4 gole i 7 asyst. Może i nie gra widowiskowo, ale liczby robi i to jest fakt.
20
Kurczę no ale było widać różnicę jak Yamal wszedł za Raphinhe. Brazylijczyk nie podejmuje w ogóle ryzyka na skrzydle. Yamal co rusz wchodzi w drybling i stwarza zagrożenie a Rapha w sumie w większości sytuacji podaje do boku/tyłu. Fajnie by było spróbować Raphinhe w środku pola jako takiego bardziej ofensywnego pomocnika, który jednak w obronie też coś da, bo akurat w tej kwestii Raphinha jest okej. Szkoda go sprzedawać z drużyny, bo jednak liczby robi, więc może zmiana pozycji?
0
Tak podchodząc bez emocji i w miarę obiektywnie do tego fragmentu wypowiedzi z tytułu to pierwsza połowa okej, druga połowa to chyba najgorsza połowa za kadencji Xaviego. W pierwszej spokojnie kontrolowaliśmy mecz i przeciwnik nic nie zrobił. Druga no to jakaś katastrofa i Barca wyglądała jakby grała w tej samej lidze co przeciwnik, ale walczyła o utrzymanie.
4
@kaamil1910 dokładnie. Na la bambę to nie ma co już w ogóle wchodzić, bo 95% wypowiedzi tutaj to bezsensowne komentarze frustratów, którzy co mecz by wszystkich sprzedawali. Klasyczne "sprzedać wszystkich, kupić wszystkich".
0
@norbi77 Oczywiście, że są schematy tylko ich wykonanie jest tragiczne i zbyt wolne. Jedno co mi się rzuca w oczy to, że zawodnicy Barcy kompletnie nie mają radości z gry. Wszyscy wyglądają jakby byli przestraszeni samym wyjściem na boisko. Nie wiem od czego to zależy. Nie wiem też skąd taka zmiana względem poprzedniego sezonu co do gry w obronie. Przecież przez 2 miesiące nie zapomnieli sobie jak się broni. To wygląda też trochę tak jakby tym zwycięstwem w lidze w tamtym sezonie zaspokoili wszystkie swoje ambicje i już im się nie chciało grać.
1
Romeu... Ile to już takich strat w tym sezonie. Albo trzeba nim wstrząsnąć albo niech nie gra po prostu, bo ewidentnie głowa nie jest gotowa do gry.
0
Bartomeu idź stamtąd bo przegramy
0
@Barca445 dopóki Barca ma szanę na trofea to nie powinien być zwalniany. Pokazał w tamtym sezonie, że potrafi doprowadzić drużynę do tryumfu.
2
Bardzo dobrze, że jest mocny skład. Większość drużyn La Liga miała problemy na tych 3/4 ligowych boiskach. Wystarczy sobie popatrzeć na wyniki tej rundy. Osasuna wymęczyła 0-1. Sevilla 1-2. Villareal do przerwy aktualnie 1-1. Valencia przegrywa 1-0. Barcelona też pewnie będzie miała problem. Real wczoraj też dopiero w drugiej połowie zaczął strzelać. Te mecze z drużynami z niższych lig zawsze są ciężkie. Po pierwsze te kartofliska, na których trzeba grać. Atmosfera na takich malutkich stadionach też jest specyficzna. Oby Barca była wyjątkiem i szybko zamknęła mecz.
1
@Kengo Xavi z Barceloną wygrał ligę i superpuchar Hiszpanii. W czym problem?
1
@Deraxium ja mam jeszcze tak, że przed meczem czuje ekscytację i mam ochotę go oglądać, ale mija jakieś 30min i zaczynam przeglądać internet na telefonie, bo mecze są po prostu tragicznie nudne. Może jestem zbyt naiwny i za każdym razem liczę, że jednak się coś zmieni. Niestety dopóki piłkarzom nie przeskoczy coś w głowie i nie zaczną walczyć na boisku to chyba nie ma co liczyć na zmiany.
2
Niestety, ale zgadzam się w 100% z treścią artykułu. Piłka nożna to już nie jest to samo. Pamiętam jak z ekscytacja czekałem na kolejne mecze Barcy żeby tylko zobaczyć co nowego wymyśli Ronaldinho. Nawet później jak przeszedł do Milanu, czy jeszcze pozniej do Brazylii, to oglądałem kompilacje na YT z jego zagraniami.
To samo było z CR7 jeszcze w czasach jego pierwszego pobytu w United. Wtedy był prawdziwym magikiem na boisku.
Teraz gra piłkarzy jest w 100% nastawiona na efektywność przez co zatracany jest coraz bardziej ten pierwiastek magii.
Jedynym chyba piłkarzem, który nadal ma coś takiego jest Messi. On nadal potrafi wyczarować na boisku coś z niczego i jest jedynym piłkarzem, którego kompilacje z meczów sobie oglądam. Haaland oczywiście jest świetnym piłkarzem, ale on jest typową maszyną do strzelania goli. Pod względem efektowności już trochę lepiej jest u Mbappe, ale to też nie jest poziom Messiego, Ronaldinho czy CR7 z czasów United. Liczę na to, że objawi się jeszcze jakiś magik w futbolu i ponownie będziemy mogli cieszyć oko oglądając mecze.
1
@cinero1996 źle się ustawił. Wiadome było gdzie będzie piłka zagrywana i spokojnie mógł wyjść nawet wcześniej trochę do przodu. Wtedy by spokojnie złapał sobie piłkę. Bramkarz Las Palmas idealnie przewidywał te podania prostopadłe piłkarzy Barcy i to samo powinien robić Pena.
0
@insp1re ale akurat on jedyny miał aż taka perfidna sytuacje gdzie powinien zawalczyć a tego nie zrobił no i zapadło to w pamięć. Ogólnie cała drużyna pod tym względem leży i kwiczy. Jak widzę te powroty truchtem podczas kontry drużyny przeciwnej to się za głowę łapie. I to się tyczy każdego zawodnika pomocy i ataku. O ile napastnikowi to jeszcze można odpuścić to skrzydłowi i pomocnicy powinni zapieprzac do obrony a nie biec sobie jakby wyszli na jogging do parku
5
Mi najbardziej w pamięci po tym meczu zostanie De Jong, który stracił piłkę po czym znajduje się ona dosłownie metr od niego a on wolał machać łapami niż się po nią ruszyć. To jest największy minus tej drużyny. Zero walki, agresji. Wszystko takie rozmemłane. Widzę tego Xaviego, który ewidentnie mówił zawodnikom coś innego niż oni robią na boisku, bo co chwilę się drze na tych zawodników i im mówi co robią źle i jakoś nie wydaje mi się, że ta zła gra to w 100% jego wina. Zawodnicy, którzy nie pokazują zaangażowania na boisku są tak samo winni jeśli nawet nie bardziej niż on.
0
@sewciu50 Asics Gel-Nimbus 25. Trochę wyższa cena, ale buty niesamowite.