4

@Eric_Abidal_22 Stwórca nie ma początku. Jest ponad czasem co oznacza, że nie ma początku. Czas go nie dotyczy. Jest od zawsze.

Przykład z dzieckiem jest kompletnie nie trafiony ponieważ Rodzic nie robi dziecka w taki sposób w jaki np powstaje samochód w fabryce. Dziecko "robi się samo" przez połączenie plemnika i komorki. Rodzic nie wykonuje żadnej pracy przy tworzenia dziecka ani nie ma wpływu na to jakie to dziecko finalnie się urodzi. Swoją drogą sam ten proces powstawania dziecka wskazuje na jakąś siłę wyższą, która zaprojektowała ten proces w taki sposób.

Rzucasz jakimiś terminami naukowymi, o których najwyraźniej sam nie masz pojęcia, ponieważ z całym szacunkiem, ale w ogóle nie tyczą się one sedna tej dyskusji.

Cały czas wracamy do pytania jak ten rozwijający się wrzechswiat mógł powstać sam z siebie? Tego w żaden logiczny sposób nie da się wytłumaczyć. Tak jak wszystko co znamy na ziemi powstało przez czyjas pracę, tym bardziej coś tak potężnego i złożonego jak kosmos musiało mieć swojego stwórcę. Samochód nie powstał sam z siebie, procesor też nie. W porównaniu do człowieka, planet, kosmosu to jest jakiś mały pryszcz a nikt nie ma wątpliwości, że ktoś stoi za stworzeniem tego samochodu, procesora itp. Jak można przy czymś takim jak wrzechswiat zakładać że powstało samo z siebie?
Bóg jak najbardziej wymaga wyjaśnienia, ale trzeba mieć chociaż ciut otwarta głowę żeby z tymi wyjaśnieniami chociaż się zaznajomic.

Początek w sensie czas w którym coś zaczelo istniec. Jakby ktoś nie stworzył okręgu to nikt by nie zapytał gdzie ma początek. A wrzechswiat ma mieć początek bo sama nauka tak twierdzi. Sam się mieszasz w swoich wypowiedziach twierdząc najpierw, że świat ma poczatek, teoria wszystkiego itd a pozniej pytasz czemu musi mieć początek. Musi bo wszystko co jest umiejscowione w czasie ma jakiś początek. Sama nauka nam potwierdza, że wrzechswiat ma początek. Stwórca nie ma początku, bo jest ponad wszystkim co stworzył, włącznie z czasem.

2

@Eric_Abidal_22 co to za głupie pytanie "a czemu"? Co jest prostsze do zrobienia? Wrzechswiat czy procesor?
Twórca samochodu, procesora może z nim zrobić co chce, rozmontować, naprawić, przeprogramować itd. Nadal jest ponad nim. Samochód nie może zdecydować o niczym. Wózek widłowy nie może podjąć decyzji, że nagle zostanie Porshe. Podobnie z innymi tworami ludzkimi. Nadal twórca jest ponad stworzeniem i nie dotyczą go prawa którym podlega o stworzenie.

Istnienie jakiegoś stwórcy właśnie daje odpowiedzi na wszystko na co nauka nie potrafi odpowiedzieć. Nauka ma swoje limity. I nie jest to żaden fikołek intelektualny. Takim fiołkiem właśnie jest twierdzenie, że coś może powstać z niczego podczas gdy dobrze wiemy, że coś takiego nie ma prawa się stać. Gdybym Ci powiedział, że szedłem po ulicy i nagle pojawiła się przede mną wiertarkowkretarka udarowa to byś mi powiedział, że jestem idiotą. Ty natomiast z pewnością stwierdzasz, że kiedyś cos tak skomplikowanego i złożonego jak kosmos pojawiło się tak o. Kto tu robi fikołki intelektualne? Prawa tego świata przeczą pojawieniu się czegoś z niczego. Nauka nam potwierdza, że wrzechswiat ma początek jednak nie potrafi wyjaśnić jaki. Ktoś musi nadać początek czemukolwiek. Takim kimś jest właśnie Stwórca. I to nie jest żadna zagadka a wręcz oczywista sprawa.

3

@karci0 po prostu myślę logicznie. Cały świat jest zapisany kodem. Do napisania kodu potrzebny jest programista czy mi się to podoba czy nie. Zapytaj sie informatyków tworzących stronę fcbarca.com czy oni ją zrobili czy zera i jedynki wybuchły i powstała taka fajna strona z różnymi funkcjami itd.

5

@Eric_Abidal_22 tym porównaniem chciałem tylko zobrazować jak to wygląda. Wiadomo, że procesor będzie niczym przy czymś tak skomplikowanym jak wrzechswiat. Twórca wrzechswiata musi się charakteryzować nieporównanie większą potęga niż tworca procesora. Taka argumentacja w ogóle nie jest dziurawa. Stwórca czegoś musi być ponad stworzeniem i ponad prawami nim rządzącymi.
Uważam, że bardziej prawdopodobne jest, że ktoś stworzył świat niż, że się magicznie pojawił. Co było według Ciebie na początku? Biała kartka i nagle pojawił się kosmos i planety, ze wszystkimi swoimi prawami i istotami, które tak naprawdę są genialnie napisanym kodem? Jak w ogóle komuś przez myśl mogłoby przejśc, że coś takiego pojawiło się z niczego? To jest dopiero wiara w magiczne pojawianie się rzeczy tak o.

21

@Eric_Abidal_22 istota, która stworzyła człowieka musi być odwieczna, to znaczy, że musi być ponad czasem, ponad materia i ponad przestrzenią. Nie może podlegać temu wszystkiemu. Na takiej samej zasadzie jak np, koleś, który zrobił procesor telefonu z którego piszę tego posta nie może być jednocześnie w tym procesorze. Musi być ponad nim i nie być podległym prawom panującym w tym procesorze. Tak samo tej istoty stwórczej nie może ograniczać czas, dlatego nie ma ona początku.

15

@karci0 tak całkiem szczerze to bardziej prawdopodobne jest, że ludzie zostali stworzeni niż, że się wzięli z jakiejś bakterii w wodzie, która postanowiła, że sobie ewoluuje.

2

@TheNekro94 nie no jakie dobre. Zespoły spokojnie w zasięgu Rakowa.

2

Ależ ten Oppenheimer jest genialny. Wszystko w tym filmie działa perfekcyjnie. Emocje ogromne podczas oglądania jeszcze dodatkowo wzmocnione ta ostatnia sceną. Chyba najlepszy film jaki oglądałem w ostatnim czasie.

0

@ranger3120 ale przecież poruszanie się jest dobre dla zdrowia. Wiadomo, że ten spot nie zmusza ludzi do jechania codziennie do pracy 50km na rowerze. Jak masz w miarę blisko do pracy, że możesz dojechać rowerem w 10-20min to weź rower zamiast jechać autem. Chcesz szybko skoczyć do sklepu po niewiele rzeczy to weź plecak i rower zamiast auta. Dla mnie to jest logiczne, że to jest przekaz spotu a nie żeby wszędzie jeździć rowerem. Sam spot Ci mówi, że nie wszędzie możesz dojechać rowerem i pokazuje przypadku kiedy zdecydowanie użyj auta. Jednak tam gdzie możesz to jedz rowerem. Nie widzę.komoletnie powodu do czepiania się czegokolwiek w.tym spocie.

4

@ranger3120 o co chodzi? Dlaczego takie hejty lecą na ten spot? Całkiem zabawny.

1

@michal26 dlaczego w interesie nas wszystkich jest żeby KO tworzyło rząd? Już chyba z tej dwójki PiS lepszy.

0

@Kozinho. Gdzie tu jest hipokryzja? Powtarzam to jest dla niego praktycznie rodzina. To że jego dobry przyjaciel zrobił kiedyś coś złego oznacza, że on nie może punktować zła i kłamstwa u innych? Co to za bezsensowne myślenie? Powtarzam, dobrze, że wyszło oszustwo na jaw. Jest mnóstwo innych dziennikarzy, którzy mogliby wyjaśnić Michniewicza, ale nawet takiej Janoszek nie potrafili przejrzeć a wierzyli w jej kłamstwa.

3

@kynio302 no ale na meczu tak nie zrobił więc ja bym sprzedał póki coś wart

1

@Kgorecki2500 no był też taki co się nazywał Puig. Każdy cisnął po trenerach, że go nie wystawiają a się okazało, że chłop się nie nadaje do poważnej piłki co sam zresztą potwierdził idąc do Stanów.

0

Ehh ci sędziowie w tych meczach w USA. Jak chłop zaraz nie ogarnie piłkarzy to się połamią.

0

Co to Romeu czy Busquets w prime

0

@Kozinho. No a Ty byś obrabiał dupę swoim dobrym kolegom w mediach? Przecież to jest chyba nawet chrzestny dziecka Stanowskiego. Logiczne, że nie będzie na niego napierdzielal.

0

@Kozinho. Ale to nie ma nic do rzeczy. Przynajmniej jedną osobę zdemaskował. Tak samo możnaby powiedzieć "niech zrobi o politykach jak kłamią". On wybrał tę osobę i bardzo dobrze, bo przynajmniej o tej jednej osobie prawda wyjdzie na jaw. Lepiej żeby chociaż jakaś prawa wyszła na jaw niż żadna.

0

@Dertinho ale co źle zrobił stanowski, że pokazał jej kłamstwa? Przecież to jest chore co ona naopowiadala o sobie.

1

@Pawci023x pierogi ruskie

0

@Barcasub po co czekać do wyborów można już teraz jechac na Ukrainę i walczyć dla matki Rosji

0

@lucca87 a Ty przeczytałeś w ogóle co napisałem? Zaznaczyłem, że można ich usprawiedliwiać jedynie tym wirusem.

Wcale treningi nie są inne a już na pewno nie tak jak Ty opisujesz. Pierwszy czy drugi dzień w presezonie to są lżejsze treningi, ale później już się trenuje na 100% żeby być jak najlepiej przygotowanym fizycznie, bo czasu jest mało na przygotowanie się. Tak samo na meczach się daje z siebie 100%, bo nie masz dużo czasu na wejście w intensywność meczowa. Treningi w presezonie są ciężkie i takie powinny być. Dopiero w trakcie sezonu zmniejszasz intensywność treningów, bo są mecze praktycznie co 3 dni. Całe przygotowanie kondycyjne się wypracowuje w presezonie, dlatego w tym właśnie presezonie piłkarze mają dawać z siebie jak najwięcej. Później w trakcie sezonu już nie ma czasu na robienie kondycji tylko się bazuje na tym co się wypracowało w presezonie.

Według Ciebie preseon ma być lekki żeby nie zajechać mięśni. To kiedy oni mają te kondycję i siłę wyrobić?

Zarówno my jak i Arsenal zaczynamy ligę w tym samym praktycznie terminie. Arsenal gra 12.07 pierwszy mecz a my 13.07. Rzucanie się Xaviego o intensywność Arsenalu jest śmieszne w tym wypadku.

0

@Hen ale on to powiedział jakby miał pretensje do Arsenalu, że są lepiej przygotowani. Poza tym ligi ruszają w mniej więcej tym samym terminie, więc wymówki, że jesteśmy na innym etapie przygotowań to żadne wymówki. Zobaczycie, że z takim podejściem do przygotowania fizycznego znowu w Europie będziemy daleko w tyle.

0

@Barcasub po pierwsze to to są profesjonalni piłkarze, którzy od treningów mają wolne jakieś dwa tygodnie. To nie jest tak, że w te dwa tygodnie tracą cała wypracowana przez sezon intensywność. Po drugie oni są już w treningu od ponad tygodnia. Profesjonalnemu piłkarzowi tyle wystarczy żeby wejść w rytm. Ty to przedstawiasz tak jakby oni mieli dwa miesiące przerwy i nic nie robili w tym czasie i ktoś im bez treningu kazał wyjść i grać. W takim przypadku owszem grałoby się pewnie ciężko, ale oni mieli odpowiedni czas przygotowania się. Jedyne co ich usprawiedliwia to ten wirus, który faktycznie mógł narobić szkód. Tak czy inaczej wypowiedź, że drużyna przeciwna grała zbyt intensywnie to jest żart. I też nie zgodzę się z Tobą, że to mecze są do wypracowania intensywności i kondycji. Oni na treningach powinni to wypracowywać a na meczach jest test tego co się zrobilo na treningu. Miejmy nadzieję, że na wrzutkach na YT czy insta my widzimy tylko jakiś drobny fragment tych treningów i oni faktycznie pracują coś więcej nad przygotowaniem kondycyjnym. Jeśli nie to jesteśmy zgubieni na kolejny sezon przynajmniej w pucharach europejskich.

1

Jak zazwyczaj bronie Xaviego to tutaj wypowiedź idiotyczna. W jaki sposób zespol trenuje w taki sposób później gra. Sparingi powinny być właśnie od tego żeby były intensywne. Inaczej bez sensu byłoby je grać i lepiej byłoby sobie zagrać gierki na treningu. Arsenal gra intensywnie w sparingu i będzie grał intensywnie w meczu o punkty. My sparing gramy w wakacyjnym tempie to jak możemy później mecz o punkty grać intensywnie?

0

@Marcelinho99 powinni go już zwolnić przecież przegrał mecz towarzyski ja nie wiem co tej zarząd sobie myśli

2

Ale bramkarz nie swój dzień ma ewidentnie. Ten strzał też był do obrony.

4

Nie no takie już jest przeznaczenie polskiej piłki niestety. Trzeba się z tym pogodzić.

3

@Czajka90 ludzie piszą, że placek bo na jakiejś gierce przedmeczowej w USA nie trafił w bramkę xD

1

@PatrychoO ale chora cena :o

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?