0

@Dreg Masz rację, dzięki za wyjaśnienie.
Powodzenia w waszych staraniach mam nadzieję że nigdy do tego nie dojdzie :)

0

@KoziBe Tak ogólnikowe pytanie of film jest tak samo sensowne jak pytanie o jakieś dobre danie które polecacie :) Tyle tego jest że jakbyśmy mieli polecać tylko te bardzo dobre to obejrzenie wszystkich zajęło by ci kilka miesięcy ^^

2

@kewin Real w odwecie PSG za to że nie chcą sprzedać Mbappe... kupuje Barcelonie Neymara i Messiego i wypożycza do Barcy pokrywając 99% ich pensji.
Ale ten Perez wymyślił ....

0

@Kgorecki2500 ZERO
To jest dobra liczba. Bardzo lubię swoje ZERO.

4

@Kgorecki2500 Ja pozytywnie oceniam podwyżki podatków, mniej pieniędzy w portfelu... lżej chodzić. Jestem w 25%.

0

@LS @Stoiczkow @Dreg
Macie mnie. W stanach Bardzo trudno jest kupić broń.
A Sebixy nie kupują rewolwerów nie dla tego że nie mają żadnej wiedzy ta temat tego jak działają pozwolenia na broń w Polsce a dla tego że tak wybrali :) wolą zabijać ludzi nożem niż bronią :) taka już natura Europejskich Sebixow :) Uważają że NIE :)

Skoro nie ma żadnego problemu z dostępem do broni to po co coś zmieniać ? każdy kto chce i tak ma do niej dostęp. A ludzie którym staje kuźka jak strzelają na strzelnicy do celu jakoś mało mnie interesują.

Rozdawać ludziom magiczny patyk który po naciśnięciu kasuje czyjeś życie to jest bardzo dobry pomysł. Ameryka się o tym przekonuje, ba nawet Rosja gdzie zdobyć broń jest o wiele trudniej się o tym przekonuje kiedy dzieciak bierze ojcowską broń i idzie strzelać do kolegów. Zabija kilka czy kilkadziesiąt osób... ciekawe ile by zabił nożem albo siekierą :) pewnie więcej bo to przecież nie ma różnicy :)

Zdecydowanie bardziej wole zostać napadnięty przez typa z nożem niż przez typa z bronią. A dla osób które myślą że powszechny dostęp do broni pozwoli wam czy komuś innemu obronić się przed napastnikiem no to raczej na to bym nie liczył.

Już nie wspominając o policji która ma za 2k na rękę pracować w warunkach w których każdy drugi przestępca może mieć spluwę :) Ach to by było piękne zobaczyć mordę tych Sebixów którzy narzekają na policję jak taki policjant zacznie strzelać bo pomyśli że wyciągasz z kieszeni broń a nie dowód :P

Ale w sumie się zgadzam Broń każdemu będzie dobry shooter do pogrania :)

https://money.cnn.com/2015/06/19/news/guns-background-checks/index.html

0

@LS Każdy Sebix ?
Po za tym oni mówili o sytuacji kiedy większy procent polaków będzie miało łatwy dostęp do broni niż 3 %.
O czym ty w ogóle mówisz.

Zobacz sobie statystyki ze stanów ... tam dowolny sebix ma dostęp do broni... i guess what .................... Pojedynki rewolwerowe są :)

0

@LS - ukończenie 21 lat
- posiadanie miejsca stałego pobytu w Polsce (obywatelstwo polskie)
- brak zaburzeń psychicznych, psychologicznych lub ograniczeń w sprawności psychofizycznej
- brak uzależnień od alkoholu lub substancji psychoaktywnych
- niekaralność (brak wyroku skazującego za przestępstwa umyślne i nieumyślne przeciwko zdrowiu i życiu oraz bezpieczeństwu w komunikacji popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego)

Teoretycznie zatem każdy dorosły, niekarany, zdrowy na ciele i umyśle Polak może otrzymać pozwolenia na broń? Tak, pod warunkiem jednak, że przedstawi ważną przyczynę posiadania broni oraz nie stanowi zagrożenia dla siebie, porządku oraz bezpieczeństwa publicznego.

DODATKOWO W PRZYPADKU BRONI W CELACH ŁOWIECKICH:

zaświadczenie o przynależności do Polskiego Związku Łowieckiego;
zaświadczenie o uzyskaniu podstawowych uprawnień do wykonywania polowania;


DODATKOWO W PRZYPADKU BRONI W CELACH SPORTOWYCH:

udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniach o charakterze strzeleckim;
posiadanie kwalifikacji sportowych, o których mowa w art. 10 b;
posiadanie licencji właściwego polskiego związku sportowego;

DODATKOWO W PRZYPADKU BRONI W CELACH OCHRONY OSOBISTEJ:

udokumentowane stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia, zdrowia lub mienia;

DODATKOWO W PRZYPADKU BRONI PRZEZNACZONEJ DO CELÓW REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH:

udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu, którego statutowym celem jest organizowanie rekonstrukcji historycznych;
zaświadczenie potwierdzające czynny udział w działalności statutowej;

DODATKOWO W PRZYPADKU BRONI PRZEZNACZONEJ DO CELÓW KOLEKCJONERSKICH:

udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim;

1

@Foton Nie rozumiem co chcesz powiedzieć.
Możesz wytłumaczyć co to znaczy że dawanie każdemu broni jest błędem ale ludzie powinni znać podstawy posługiwania się nią ? Po co ludziom podstawy posługiwania się bronią skoro nigdy w życiu jej nie dotkną ?
Nie będę rozwijał tematu, chcę usłyszeć jakie masz stanowisko ... tylko tak sensownie bo troszkę brzmisz jak polityk który i tak chce i tak chce, byle było dobrze ^^ bajeczka dla dzieci.
Potem chętnie podyskutuję na ten temat.

@LS "To powiedz dlaczego nie ma pojedynków rewolwerowców na ulicach? "
Co to w ogóle za zdanie? Robisz z siebie idiotę czy jesteś tak wielkim ignorantem że nie ma sensu z tobą gadać na ten temat ?
Nie wiesz nie odzywaj się ! prosta zasada.

1

@Khajio Meh po prostu powiedział że tu ma większe możliwości ... żeby nie żałował.

23

Będzie grał, to tak troszkę optymistyczna wypowiedź :) No trzymam kciuki trzymam kciuki

1

@Rewolucja123 " był liderem LL mimo, że Barcelona ewidentnie słabo już grała i potrzebowała zmiany?"
Rozumiem że to nie świadczy o tym jak tragiczni wtedy byli przeciwnicy Barcelony, a o tym że E.V. Był dobrym trenerem ? xD

Rozumiem też że zabierając Ter Stegena i Messiego z tamtej ekipy z formą którą wtedy mieli i dając do składu zwykłych dobrych graczy ... Barcelona też brałaby mistrza i w ostatnim sezonie byłaby na topie w grudniu ?
Nie trzeba mi opowiadać o tym że umiał wykorzystać to co ma :) bo Holender jak obejmował stanowisko trenera nawet tego nie miał.

Nvm nie będę się sprzeczał... moim zdaniem ligę wygrywał nam Messi praktycznie sam z pomocą bramkarza, sporadyczną pomocą niektórych piłkarzy i przegrywów przeciwników którzy na 5 setek wykorzystywali może jedną. Valverde budował defensywny futboll i liczył na to że Messi sam wszystko zrobi z przodu. Baaardzo dużo meczy wygrywaliśmy tylko i wyłącznie dzięki nie trafiającym przeciwnikom i fartownemu golu Messiego.

Nie jestem fanem odbierania nagrody w wyścigu w którym wszyscy moi przeciwnicy po drodze połamali nogi :(

1

@Roobo Robie screena na pewno się przyda :)

0

@FCBMati10 czy Roberto czy Alba czy Busquets ... chciałeś powiedzieć :)

0

@kubix05 Jak byłem mały to się tym zatrułem. Leżałem w szpitalu 2 tyg z codziennymi lewatywami.
Nie polecam wpier***** prosto z drzewa :P

1

@FC1899Barca Post Apo sc-fi ? xD

0

@masq Nie rozumiem o czym mówisz. Powiedział przecież że od razu po wyborach poszli z Laportą na kolację i uścisnęli dłoń że Messi zostaje i Laporta będzie kombinował jak to rozwiązać.
Pytałeś o wywiad i informowanie kibiców ... oczywiście że klub wiedział dawno temu że Messi chce zostać ...
Poza tym jest info że Messi się zgodził mało tego że na -50% to jeszcze na to że dostanie tylko 10mln w pierwszym sezonie żeby nie obciążać budżetu.

Człowiek który niedawno zdecydował się żeby zostać nie płakał by jak oszukane dziecko na konferencji. On już dawno oswoił się z myślą że zostaje ... jak i cała jego rodzina.

0

Właśnie zobaczyłem w filmiku u T. Cwiąkały że Messi napisał ( a raczej ktoś za Messiego bo to po angielsku) że "it is not a good bye, just a see you later".
Wyraźnie dając znak że wraca.
Czy zatem możemy traktować pobyt Messiego w PSG jako wypożyczenie? Pokrywają całą pensję do tego będzie się ogrywał w LM.
Barca w końcu nie będzie musiała wypłacać mu tej złodziejskiej pensji i odbuduje się a młodzi wzniosą się w końcu na poziom nowych Iniesty Xaviego i Messiego, czego nie mogli zrobić kiedy Messi był w drużynie.
Wyobrażacie sobie zdziwienie Leo jak wróci a tam "nowi" Xavi, Iniesta i Messi.
Ale się zdziwi co nie? HAHAHHA

0

@masq Myślę że Messi wiedział że zostaje od momentu wywalenia Bartka i wybrania Laporty ... o to mu zapewne chodziło.
Nawet z pozycji kibica widać było że Messi diametralnie się zmienił i że jest o wiele bliżej pozostania niż odejścia.
Mówienie w wywiadach że chce się zastanowić nic nie znaczy bo on nie ma obowiązku spowiadać się z tego jakie decyzje w jakim momencie podejmuje.
Poza tym jeszcze przed Copą wiedział że zostaje ale przecież nic nie mówił ^^.

Jestem przekonany że to prawda że Messi już dawno wiedział że zostaje. On chciał odejść ze względu na śmietnik jaki zrobił Bartek i to jak robił z niego kozła ofiarnego. Jak stało się jasne że Bartek is out ... życzenie rodziny pozostać na 100% wygrało z jakąś chęcią wygrywać trofea :)
Liczył że za Laporty będzie mógł sobie spokojnie grać i żyć tam gdzie jego rodzina spędziła całe swoje życie :)
OH JAK ON SIĘ KUR** POMYLIŁ HAHAHAHHAHA.
Myślał że Laporta to przyjaciel a to zwykły polityk ...

0

@neeed Bardziej chodzi mi o lokalny w Hiszpanii ala Sevilla Valencia ... Atletico sprzed kilku lat :)
Licząca się zawsze w walce o Ligę ale bez podjazdu do Europy :)

3

@norbi77 Zgadza się :) pamiętam zachwyty nad wybawicielem i tylko kilka głosów które ostrzegały że może nie być tak pięknie.
Ale chyba że będzie aż tak źle to nie spodziewał się nikt ... Nawet MESSI

0

Barcelona od bardzo dawna nie była w sytuacji w której nie ma w zespole jakiejś Super Gwiazdy generującej ogromne przychody. Roni płynnie zmieniony został przez Messiego i spółkę a po odejściu Messiego zostajemy z niczym... Real z resztą też :)
Problem jest taki że Real to stołeczny klub ... to flagowy klub Hiszpanii al Barca bez światowej Super Gwiazdy staje się po prostu lokalnym dobrym klubem ? Hmm
Ciekawe jak się potoczy to wszystko dalej bo jeszcze nigdy Barca nie stawała przed czymś takim ... przed Ronim Barca była dobrym Europejskim klubem z solidnymi zawodnikami ale kasiora była troszkę inna wtedy Barca spokojnie konkurowała z klubami z ligi Angielskiej a nawet Włoskiej a teraz ?
Jak my w ogóle zamierzamy zachęcać zagranicznych kibiców do odwiedzania rozpadającego się Camp Nou ... jak mamy zamiar wychodzić z dołka finansowego ?

A jak się okaże że będzie tragiczny sezon i wszystkie pozostałości dobrej jakości odejdą to co hard reset do full 11stki z wychowanków + Martin ?

Może być ciężko się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości z ogromną kasą wszędzie tylko nie w lidze Hiszpańskiej :(

0

@AmigoBlancos Cieszyć się nieszczęściem rywala to jedyne co teraz pozostało Barcelonie i Realowi. Na własne sukcesy nie ma co liczyć.

0

@Masny Nawet się nie znają

4

@iksajotien Grał u nas w czasach najlepszych trenerów na świecie... oni nie upodlają się do analizy przeciwnika ... to przeciwnik ich analizował...

0

@Pilka_jest_okragla Ważne że nasz ukochany prezydent odpocznie ... w końcu każdemu należy się odpoczynek. Zrobił coś co nie udało się nikomu przez 21 lat.
Prezydent na jakiego zasługujemy

0

Mbappe będzie zamieniał Messiemu Albę i Suareza w prime jednocześnie... Szkoda tylko że będą grać na obrzeżach piłki bo chętnie bym pooglądał taką pakę w mocnej lidze najlepiej w Angielskiej.
Pewnie oglądalibyśmy piękny futbol.
Mecze w LM rządzą się swoimi prawami tam raczej mało kto lata w full fieste a z takim składem to kryminał nie lecieć w zabawę :(

A co do słów Messiego że będzie grał w zespole który będzie walczył z Barceloną o trofea to z tym bym zaczekał i zobaczył kilka meczy bo może się okazać że jedyna szansa na takie spotkanie to faza grupowa :(

Arabska kasa rządzi piłką ... smutne ale tak już jest, i niema co hejtować piłkarzy że idą grać w PSG bo kasa się zgadza ale i "projekt" jest mocny a każdy chce wygrywać.
Szkoda tylko że szejk wybrał słabą ligę.


2

@Nano22 nie kłam nie kłam ja wszystko widze ^^

10

Messi w 34 lata jest tyrany przez 80% la Rambli że ledwo chodzi po boisku. Zero zaangażowania zero biegania.

La Rambla po odejściu Messiego...
Messi wróć za 2 lata chociaż na 1 sezon :P


0

@Shroud Co nie zmienia faktu że na nowej nie będzie już Messiego :)
Autorowi raczej chodziło o symbolizm :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?