Celta - Barcelona 2:2
30 marca 2013, 17:33
- Przejdź do artykułuTylko remis na Balaídos
Przed dzisiejszym spotkaniem zdecydowanie największe emocje wzbudzała jedna informacja. Powrót Abidala. Kataloński bohater wygrał najważniejszy mecz swojego życia - wygrał walkę z chorobą i spełnił swoje marzenie o powrocie do futbolu. Taka wiadomość miała jeszcze bardziej podbudować zespół, który swoje morale podniósł demolując w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów włoski Milan. Każdy z nas zdawał sobie sprawę, iż Éric nie zagra od początku, ale wszyscy wierzyliśmy, że wejdzie na boisko choćby na chwilę, będąc przywitanym owacją na stojąco mimo że Barça grała na wyjeździe.
Czytaj więcej-
-
Konto usunięteTwistPL Kto ma wtedy grać z PSG Alexis który nawet z "przecietniakami" zawodzi? Tello Messi Villa są w najlepszej formie więc oni powinni grać zPSG.
-
-
Konto usunięteSzczerze mówiąc potrzeba wielu zmian na przyszy sezon żeby utrzymać się w topie najlepszych drużyn bo jesteśmy w czarnej dupie. O ile ligę wygramy , w pucharz zabrakło szczęścia i odpadliśmy na własne życzenie , to ligi mistrzów raczej nie wygramy. Przede wszystkim obsada bramkarza- ja bym wyrzucił Valdesa (i tak odchodzi i mam nadzieję że nie zmieni zdania), Pinto- nie jest to bramkarz na miarę pierwszej drużyny,mimo że jest zmiennikiem,w drużynie gra tylko dlatego że jest wielkim kumplem Messiego, i Oiera też bym wyrzucił -kompletne beztalencie.
Obsada obrony -najważniejsza kwestia. Potrzeba nam przynajmniej dwóch twardych nieustępliwych ,wysokich obrońców , którzy świetnie grają głową i łatwo wychodzą z pressingu. I tu najlepszy jest Mats Hummels z tych którzy są do wyciągnięcia. Ale jest parę nazwisk których na pewno bym nie kupił m.in Vermalen albo Luiz to ich grą to parodia.
Druga kwestia to przyjście Neymara -mam mieszane odczucia. Z jednej strony wybitny talent , ale z drugiej nie wiadomo czy poradzi sobie w Europie i czy nie zje go presja.
Trzecia opcja której trenerzy nie wezmą pod uwagę to środkowy napastnik którym nie gramy. Drugi mecz z MIlanem pokazał jaką siłe ma Barca kiedy gramy środkowym napastnikiem , w tym przypadku był to Villa. Messi miał dużo miejsca bo środkowi obrońcy byli zajęci pilnowaniem Villi. Gdybyśmy kupili Cavaniego czy Falcao na pewno byśmy nie stracili a nasza gra była by mniej przewidywalna.
Jedno jest pewne trzeba wzmocnić ławkę rezerwowych o zawodników którzy w takich meczach jak ten z Celtą dali by zwycięstwo bez udziału Messiego.
-
- TwistPL 31 marca 2013, 13:45 · Dyskusja
0
Wczoraj Barca zagrała fatalne spotkanie, ciężko się to oglądało i według mnie trzeba się cieszyć, że pomimo tak tragicznej postawy naszych zawodników, udało nam się wywieźć 1 punkt. W trakcie meczu już parę osób sprzedawało Alexisa, bo nie błyszczał. Idąc tym tropem należałoby sprzedać niemal cały wczorajszy skład, bo zagrał po prostu beznadziejnie. No ale cóż, dla niektórych to tylko Chilijczyk odstawał od reszty drużyny.
+ Chciałbym dodać, że Tello już wiele razy pokazywał się z dobrej strony w meczach z "przeciętniakami", a w ważniejszych meczach zawodził. A więc nie wpychajmy go na siłę do podstawowego składu, dajmy mu pograć w lidze, a będziemy mieć w przyszłości dużo radości z tego chłopaka.
-
-
Konto usunięteEric_Abidal_22
Też uważam, że Tello jest naszą przyszłością, ale przyszłością i dlatego go nie widzę w meczu z PSG. Każdy by wykończył, ale inna sprawa, że nie każdy wykończyłby to tak ładnie. Chodziło mi o to, że Messi miał spory udział w tej bramce, jak zawsze zresztą on rozdawał karty.
-
- Piotr,1985 31 marca 2013, 13:23 · Dyskusja
0
Tello to przyszłość Barcy, ale hejterzy oczywiście się znajdą, którzy mówią, że ma tylko jeden zwód i to wszystko, a tak na prawdę chłopak potencjał ma olbrzymi tylko musi częściej grać.
-
- Eric_Abidal_22 31 marca 2013, 13:15 · Dyskusja
0
W zeszłym sezonie było istne szaleństwo w związku z Tello, które nieco osłabło po Gran Derbi. Teraz tak się zastanawiałem- no owszem, spieprzył 2 akcje, miał prawie piłki meczowe na nodze, a mu zupełnie nie wyszło, ale chłopak potrafił się urwać obrońcom- w ostatnich meczach, na prawdę Real grył doskonale, a ten młodzieniaszek wystawił się tak że można było posłać do niego piłkę, aby był sam na sam-pamiętacie chyba ten mecz na CN. Rozgrywaliśmy, rozgrywaliśmy a nikt się nie pokazywał-raz na jakiś czas ktoś szarpnął, ale nie dało się do niego podać. A Tello-jakoś umiał się znaleść :)
Ja bym postawił na niego w meczu z PSG :)
-
- karolbiolyFCB 31 marca 2013, 13:13 · Dyskusja
0
siwy Portugalczyk haha
-
-
Konto usunięteTeż uważam że gole z narożnika pola karnego na dalszy słupek to na prawdę trudne uderzenie , ale jak koleżanka twierdzi " dziwne by było jakby nie strzelił " to może i Ty byś to strzeliła ? Dla mnie gol przedniej urody .
-
- Piotr,1985 31 marca 2013, 13:10 · Dyskusja
0
Wesołych Świąt wszystkim Cules:)

Sortowanie