25

Bez urazy, bowiem bardzo szanuję Twoje wpisy, ale co to znaczy, że ogrywa młodych siurków, a jakie Rudy-102 miał wyjście w erze pandemii??? Wg mnie tylko Pedri i Araujo zdali egzamin, wierzysz w to, że gdyby nie było tak gównianego sezonu w erze pandemii, to Mingueza byłby podstawowym zawodnikiem Barçy, że setki/milionów /rzesze fanów z całego świata, to by przyjeżdżali na Camp Nou, by podziwiać Destinho, Minguezę, Moribę ew. Araujo. Bądźmy poważni, kibice kochają artystów futbolu, ale okej, być może Koeman wyszedł obronną ręką z owego sezonu, przecież pod jego wodzą to Barça zdobyła PK, gdyby ten jakże niepotrzebny faul tego francuskiego fleta Lengleta w 89.
minucie w SPH, to Rudy-102 miałby już dublecik. Dobrze wiesz, że gdyby nie pandemia, to większość "cudownej" młodzieży z La Masii, to by nie miała prawa bytu. Czy Cholo lub Zizou ew. trener Sevilli to stawia na młodych siurków wywodzących się ze szkólki tych klubów, których to wymieniłem??? Gdzie są dziś "gwiazdy" pokroju Cuenci, Montoyi, Deulofeu, Tello, Traore, Tolibo, Bartry, no gdzie??? Na zadupiu europejskiej piłki. Takie pokolenie zdarza się raz na sto lat, mam na myśli Xaviera, Puyi, Don Andresa, Piketa, Pedro, Valdesa, Fàbregasa a zwłaszcza najlepszy piłkarz w historii bala EVER - Lijoła. Ile Barça musiałaby wybulić keszu, ażeby grali ci zawodnicy, których to wymieniłem??? :) Barça to FC Hollywood, a nie FC Cienkie Ciasto Na Pizzę!!!

2

@itmustbejoke Hah Tony Montana und prawdziwy Armageddon odnośnie tego jakże niezrozumiałego blamażu z Granadą, postawiłbym dom teściowej wraz z fermą drobiu, dosłownie wierzyłem na sto procent w zwycięstwo Azulgrany, niestety, ale niekiedy wiara czyni c(z)uba, po prostu niewiarygodne błędy naszej obrony, zamiast pójść w drugiej połowie na system 4-3-3, by mieć całkowitą kontrolę w środku boiska, wpuścić Destinho za bezużytecznego w tym meczu i nie tylko w tym Roberto, a zwłaszcza Dembele, to Koeman zdjął najlepszego na boisku Busquetsa "login pussy fucking" w wykonaniu Koemana.

19

Był sobie Messi i miał kibiców kupę. Usiadł na kamieniu i całowali go w dupę! Ułożyłem ów wierszyk na pocieszenie odnośnie wygranej Los Blancos, nienawidzę czegoś takiego, że komuś się należy tytuł, bo zwyciężyli z tym czy z tamtym, ale niestety takie blamaże Barçy jak w meczach przeciwko m. in. Cadiz, Dżetafe czy Granadą, są po prostu nie do przyjęcia, chyba nienadremnie Koeman przegrał w sezonie aż dziesięć meczy. Uważam, że naprawdę gramy lepiej niż za Valverde, a zwłaszcza za dojarza krów - Setiena, gdzie naszym głównym rozgrywającym był MaTs Andre Ter Stegen, ale jaka to jest pociecha, no cóż, trza topić smutki w butelce wódki, jutro chyba najbardziej niewygodny przeciwnik Barçy ostatnimi laty, mniemam, iż Barça da z siebie wszystko, zdałoby się zakończyć sezon honorowo!!! De Boer co za cudowny cross do Rivaldo, o mój Boże, co za niesamowity gol z przewrotki genialnego Brazola, który ów gol dał Barsie przepustkę do CL, żeby jutro były podobne emocje w meczu przeciwko Nietoperkom - Dalibóg!!!

2

@zwyklykibic93 Haha ja tak zazwyczaj piszę, czyli pic na wodę, fotomontaż, niekiedy trza mieć pozytywny dystanst do tego, co się wokół człeka dzieje :)

2

@zwyklykibic93 Nie rozumiem??? Zrobiłem wrzutę ze statami, ale naprawdę nieładnie napisałem na temat CR7 i Moderator jak najbardziej słusznie, to mi usunął mój jakże prostacki wpis, chciałem wbić szpilę w Ceerunio, ale niepotrzebnie to uczyniłem i to by było na tyle w temacie, chyba że masz coś innego na myśli odnośnie moich wpisów, wal śmiało, ja się z rzadka gniewam???

3

@lukasbarca86 Nevermind??? Dżizas Krajst, ja ciągle katuję album Nirvany, aaaa przez genialny utwór z tego historycznego albumu pt. "Smells Like Teen Spirit", to się rozpadło moje piąte małżeństwo, po prostu moja luba dostała hopla i wylądowała w zakładzie bez klamek :)

2

@BART97 Również pozdrawiam :)

34

Top goal-scorers of each decade:

1940s: Bican - (470 ⚽️)
1950s: Di Stefano - (301 ⚽️)
1960s: Pelé - (403 ⚽️)
1970s: Müller - (452 ⚽️)
1980s: Sanchez - (315 ⚽️)
1990s: Romario - (340 ⚽️)
2000s: Henry - (313 ⚽️)
2010s: Messi - (579 ⚽️)

#goalschallenge
Dobra, przepraszam za to, że nieładnie napisałem o CR7, jednak szacunek mu się należy, bowiem jako jedyny gracz na świecie, to dotrzymywał kroku D10S, niekiedy wychodzi ze mnie cham i buc. Sorry Drodzy Bracia - Culés!!! Chamstwem się daleko nie pojedzie, a ja jako człek stary, to powinienem świecić przykładem, kajam się za me jakże prostackie /prymitywne i ociekające zwykłą arogancją wpisy, zrobiłem wrzutę dla tych wszystkich zainteresowanych, którzy po prostu lubią staty. Mea culpa!!! Zachowuję się jak jaskiniowy człek und zwykły ordynus, wybaczcie!!!

1

@Don-Corleone Top goal-scorers of each decade:

1940s: Bican - (470 ⚽️)
1950s: Di Stefano - (301 ⚽️)
1960s: Pelé - (403 ⚽️)
1970s: Müller - (452 ⚽️)
1980s: Sanchez - (315 ⚽️)
1990s: Romario - (340 ⚽️)
2000s: Henry - (313 ⚽️)
2010s: Messi - (579 ⚽️ ????)

#goalschallenge

2

@Coutinho007 Oczywiście, że również chciałbym na PO zobaczyć takich obrońców jak m. in. Trent Alexander-Arnold, czy przeżywającego drugą młodość Walkera lub Hakimiego, ale skarbiec Barçy pusty jak bębenek, znasz mój stosunek co się tyczy Roberto, dlatego też chciałbym częściej widzieć na PO Desta zamiast Roberto, to nie ulega żadnej wątpliwości.

3

@Nano22 Bravissimo!!! Zrobiłeś mi dłuuugi weekend, ja oczywiście, że mam cały czas subskrypcję tzn. de facto codziennie jest jakaś kompilacja na YouTube z grą najlepszego piłkarza w historii bala EVER, w czasie meczu to niekiedy człek nie jest w stanie zauważyć co za cuda-niewidy wyprawia Messidona, dopiero na kompilacji widać nieprawdopodobny kunszt Geniusza z Rosario, fajowa sprawa, że Ci się chciało zapodać najważniejsze bramki w niebywałym curriculum vitae Leo - Chapeu Bas dla Ciebie. OhYeah :) Dwa cudowne hat-tricki w meczach przeciwko reprezentacjom Canarinhos a zwłaszcza z Ekwadorem, który to hat-trick dał awans na czempionat u Putina, golazo w Copa America przeciwko reprze Meksyku czy USA, również cudowne bramki przeciwko reprze Iranu czy Bośni i Hercegowiny, La Furia Roja itd. Chyba jest najlepszym strzelcem w historii Albicelestes, tak więc luzik, mogę później wrzucić bramki D10S dla repry Albicelestes, a jest tego sporo @Ratamahatta

1

@Marlon85 Nawzajem, również życzę Ci udanego dłuuugiego weekendu /majówki :)

4

@Marlon85 Aaaa dziękuję bardzo za to, że "dbasz" o moją kondycję psychiczną, na razie jestem czysty, przecież jest dopiero 12.00 godzina, ale wieczorem to tak popłynę, że mi pies do ucha naszcza, oczywiście, że ze smutku odnośnie naszej mega wtopy z Granadą, żal dupę ściska!!! Pozdro600 :)

2

5

@Marlon85 Ależ oczywiście - Neuran, Neurolip, Alpragen und Nitrazepam and Zolpidem, jestem tak sprochowany, że prochy mi zwoje mózgowe zżarły, ale lubię jebnąć kreskę szczura :)

29

Jak futbol się zmienia, to się w pale nie mieści, dziś są koksy cosik a'la Traore czy Haaland, jprdl. Królów dryblingów było wielu, ale tylko nieliczni doczekali się "wzwodów" nazywanych ich nazwiskiem, mam na myśli wzwód ŚP. Cruyffa, Boski Johan nazywany był "Pitagorasem w korkach. El Fenemono i jego królicze zęby, wystarczy tylko luknąć na hat-tricka Brazola w meczu przeciwko Los Che lub rajd w meczu z Compostellą. Dinho - czysta przyjemność, magia, elastico najwyższej jakości /próby, a przecież pierwsze raz wzwód elastico to wykonał jego rodak, czyli inny czarodziej z kraju kawy - Rivelinho, na dodatek repertuar wzwodów Dinho był gargantuiczny a zwłaszcza sombrero czy rabona (na równi z Quaresmą). Littbarski - co za technika grzewcza jak na Helmuta, zawsze się zastanawiam nad tym, kto miał w historii bala najbardziej krzywe giczoły tzw. na beczce prostowane, czy Zibi, Rivaldo lub Littbarski, Littbarski grał coś a'la Garrincha czy D10S, czyli niesamowity balans ciałem. ŚP. Dieguito czy D10S - akurat ich nie będę opisywał, bowiem nie mam słów ażeby opisać ich kunszt /magię. Nie można również zapomnieć o takich artystach futbolu jak Pele, Zizou, Xavi, Don Andres, Baggio czy Best. Kto obecnie kontuuje grę tych graczy, których to wyżej wymieniłem??? Oczywiście, że D10S oraz Ney, ale Ney to wg Was - alfons stajenny, większość wolnego czasu spędza w burdelu, salonie masażu /zamtuzie. Było meczycho Barçy z Sevillą i jeden znany user to napisał, że pierdoli dwanaście udanych dryblingów w wykonaniu D10S - normalnie szczęka mi opadła na podłogę. Niestety, ale artystów futbolu coraz mniej, coraz mniej w futbolu wirtuozerii /misterności. Odchodził tylnymi drzwiami Dani Alves - walić Brazola "pan wrzutka", mamy Montoyę a zwłaszcza Roberto haha Odchodził Xavi - niech odejdzie, bowiem to wstrzymaczasowy macho - akcje zatrzymuje, mamy Arthura haha Odchodził Don Andres - mijany jak pachołek, nie daje rady przez dziewięćdziesiąt minut, słaba motoryka /fizyczność, mamy Rakietę, Denisa Suareza, Rafinerię haha Odszedł de facto Ney w sposób nie fair play - walić dusigrosza, przecież mamy Couthino a zwłaszcza Dembele haha Tak ciężko zastąpić artystów futbolu, bowiem oni się nie rodzą na kamieniu, taki typ piłkarzy są rzadko spotykani. Dlatego jestem za przyjściem Neymara, to jest moje zdanie, oczywiście, że nic nie znaczące, przecież nie mam żadnego wpływu na transfery Barçy, ale byłbym bardzo happy, gdyby Ney z powrotem zawitał na Camp Nou!!! Rozumiem Waszą niechęć do Neymara, ale mogę mieć swoje zdanie, co nie, oczywiście, że jeden rabin powie tak, a drugi powie nie, a mnie to wisi koło PiSi :)

2

@kubix05 Hah pamiętaju owe czasy jako żywe, wpierw zbiórka przed szkołą, nieobecność na pochodzie to z automatu obniżenie oceny z zachowania, co oczywiście miałem głęboko w dupie. Później całe miasto wyszło na ulicę, by przejść obok trybuny honorowej, by oddać cześć ówczesnym kacykom. Po pochodzie to było zawsze meczycho np. Warta Zawiercie vs Zagłębie Sosnowiec, w Zagłębiu grali takie megacracki ówczesnej polskiej piłki nożnej jak Szaryński a zwłaszcza Włodziu Mazur. Następnie był festyn na muszli, gdzie koncety dawali takie tuzy heavy-metalu jak Bogusław Mec, Sipińska, Happy End, Jerzy Połomski ew. Tadziu Nalepa, ale to był wyjątek od reguły. Następnie była dyskoteka pod chmurką, gdzie dochodziło do zbiorowego mordobicia, raz tak dostałem po ryju od wiochmenów, że wylądowałem na OIOM-ie, wstrząs mózgu, uszkodzony błędnik i szczęka na druciku, co z tego, że trenowałem boks, jak co innego jest walka bokserska, a co innego walka uliczna. Miałem takowy sowiecki telewizor, oczywiście, że kolorowy Rubin 117...aaaa potem ten prezenter na owym zdjęciu, to był w mundurze oficerskim podczas Stanu Wojennego, również pamiętam takową prezenterkę, a nazywała się bodajże Halska, cosik a'la Holecka, wstyd mi za takich "dziennikarzy". Dawnych wspomnień czar :)

5

@david89 Widzisz, na podjęcie decyzji masz dosłownie nanosekundę, oczywiście, że Leo uderzył po długim rogu, że piłka w jakiś niewytłumaczalny odbiła się od nogi portero Granady, mógł D10S starać się kiwnąć bramkarza, mógł zajebać z całej siły pod ladę, ale jedna bramka wejdzie, gdy piłkarz idzie sam na sam pod kątem (pierwszy gol w wykonaniu D10S), aaaa niestety drugim razem się nie uda. Co innego iść sam na sam na wprost bramkarza, gdzie można mieć kilka wyborów typu: kiwnąć na pełnym biegu portero, można dupnąć obok bramkarza, można założyć siatę czy zrobić crème de la crème w wykonaniu D10S, czyli podcinkę, a gdy idziesz pod kątem to różnie to bywa, sam widziałeś jak De Jong w meczu przeciwko Villarrealowi, to nie dupnął tysiącsetkę czy za drugim razem pięćsetkę, oczywiście, że nie rozgrzeszam Leo, bowiem to powinna być bramka na 2:0, ale gdy się przez większość meczu gra w ciula, czyli do tyłu, wzdłuż i wszerz boiska, to się po prostu to wszystko zemściło, nie można grać na stojaka przez większość meczu, ten i nie tylko sezon to pokazał, że nie można nikogo lekceważyć, aaaa zawodnicy Barçy myśleli, że będzie łatwo, zwiewnie i przyjemnie, aaaa wylewy w tym sezonie w wykonaniu de facto wszystkich obrońców Barçy, to przekraczają barierę dźwięku, no i oczywiście że "skuteczność". Wg mnie to Koeman dał dupy po całości, albowiem wystawił w tak newralgicznej linni, jaką jest bez cienia wątpliwości jest linia pomocy aż trzech DM, to z czym do ludzi, aaaa paradoks polega na tym, że wczoraj Busquets był najlepszym zawodnikiem Barçy, co się tyczy Leo, to po prostu za bardzo nie mógł rozwinąć żagli, albowiem co rusz to był wybijany z rytmu taktycznymi faulami w wykonaniu patafianów z Granady, w przeciwieństwie do obrońców Barçy, którzy zagrali jak panienki, a zwłaszcza Roberto. Ale taka jest zasada w futbolu, a mianowicie - wszyscy zawodnicy wygrywają, wszyscy przegrywają, po kiego na siłę szukać winnych wczorajszego blamaż w wykonaniu Barçy, bowiem jak to zawsze mówił ŚP. Kazimierz Górski: - Mecz można, wygrać, zremisować i przegrać. Smutny piątunio, ale życie toczy się dalej, spiąć poślady na mecz przeciwko Los Che i czekać na to, co zrobią Los Blancos, Sevilla czy Atletico - Ameno!!!

3

@JimMorrisonFCB Znam, znam doskonale ów hicior, ale miał być tylko jeden utwór na literę "F", dlatego też wybrałem ze wspaniałej dyskografii ŚP. George'a Michela utwór pt. "Fastlove"... :) Pozdrowionka

2

@fart Nawzajem :) Ahoj, byle do następnego naszego pitolenia, oby można było walić pozytywnymi komentarzami - Dalibóg!!! :)

3

@AduŚ07 Również życzę Ci miłych snów w objęciach Morfeusza :) Dobranoc

7

@fart @Coutinho007 @Fawrf @PatrychoO @macio_944 - jak zwykle świetne Wasze przemyślenia, no cóż, ów mecz na pewno przejdzie do historii Barçy, oczywiście, że w negatywnym tego słowa znaczeniu, będziemy jeszcze nie raz, nie dwa rozmawiać na temat tego szalonego sezonu, dzięki za odpowiedzi oraz Serdecznie Was Pozdrawiam, byle do następnego meczu Barçy, taki niestety urok żywota każdego kibica futbolu a zwłaszcza Barçy, czyli raz na wozie, raz pod wozem :) Jestem tym wszystkim zjebany jak koń po westernie, ech :/

7

@PatrychoO O, tak, tak, dlatego też napisałem "że m. in.", po prostu musiałbym wymienić jeszcze kilka cudownych "9-tek" w jakże dumnej historii Barçy, ale Villa to był pezekozak - bez dwóch zdań, nie ulega żadnej wątpliwości :)

3

@Pawel13sz Przecież napisałem, że El Gnato, Ty piszesz El Pistolero, a ja na Suareza mawiam El Gnato :)

74

Od razu zaznaczam, że nie mam najmniejszego zamiaru wymądrzać się, mędrkować czy pouczać. Wiadomo, że po takim meczu w wykonaniu Barçy, to każdy kibic Blaugrany jest na totalnym podkurwieniu, zaczyna się obwiniać wszystko i wszystkich, ale odkąd sięgam pamięcią, to zawsze tak było, jest i będzie, bowiem nikt nie lubi przegrywać, na dodatek w decydującym momencie tego jakże pojebanego sezonu. Przejdę do meritum sprawy. Barça, gdy święciła swe największe sukcesy to zawsze wówczas miała wystrzałową /zajebistą "9-tkę", czyli m. in. Romario, Quini, El Fenemono, Kluiverta, Eto'o, Ibrę, El Gnato, nie mówiąc już o Leo, który gdy ciupał na "9-tce" to po prostu rozjebał system, pobite rekordy świata Gerda Muellera i nie tylko jego oraz El Gnato. Aaaa teraz??? Obecnie gramy bez dziewiątki i nominalnych skrzydłowych - hit XXI wieku!!! Wahadła Barçy to chyba największy joke owego sezonu. Ja mam taki zwyczaj, a mianowicie, że każdy mecz Barçy komentuję z moim serdecznym przyjacielem i lecą takie "kurwy", że czacha dymi, mózg pulsuje, a dlaczegóż to??? Alba - de facto zawodnik bez dryblingu, nawet robię zakłady bukmacherskie z moim funflem odnośnie tego, ile razy w każdym meczu to Alba się zatrzyma, po czym jeb i dośrodkowanie w giczoły obrońców, chyba Alba w tym aspekcie dzierży rekord świata, oczywiście, że gdy dostanie ciasteczko od D10S, że wystarczy tylko wbić piłkę w pole karne, to jest okey, tak było w meczu przeciwko Los Blancos, gdzie podał do Fatiego czy w innych meczach, po prostu Alba jest największym benifecjentem asyst drugiego stopnia od D10S itd. Ale gdy trzeba samemu zrobić jakąś mega akcję czy wpaść w pole karne na takim speedzie, ażeby móc wywalczyć karniszonka (cosik a'la Mendy z Los Blancos) to ni choooya, ale staty go bronią. Roberto - toż to jest Kabaret Skeczów Męczących, zero wślizgów, zamiast podbiec do atakującego, ażeby przeszkodzić w dośrodkowaniu, to co robi i to od kilku ładnych parę lat nasz czempion??? A no witki do tyłu i stoi jak dziwka na trasie wylotowej z Warszawy, czyli de facto słup soli, nie zapomnę jak Roberto był objeżdżany niczym wózki widłowe w hucie Baildon przez takiego "dzikusa" jak Fabian Orellana hah Ja to widzę, Wy to widzicie, a kolejne sztaby szkoleniowe Barçy tego nie widzą, już nie mówiąc o tym, że w napadzie gra niczym Eppe-Gówno Ślepe, ot co. Moriba, De Jong czy Busquets, się pytam??? Aż trzech defensywych pomocników, a kto miał kreować??? Chyba tylko dzielnicowy, sołtys Kierdziołek i gajowy Marucha... Trincão, Pjanić to się nadają do zbioru ryżu, konopi indyjskich i liści koki, Dembele, któryś już mecz z rzędu zaczyna na ławce, no to z przodu mamy siłę rażenia - nie ma co!!! Dobra, bo mógłbym pitolić w nieskończoność, takie mam luźne przemyślenia, ale szczerze mówiąc to nie wiem, po co to napisałem, chyba tylko dlatego, że z kurwicy to aż mną targa!!! Sorry za taki długi spam. Byle do meczu przeciwko Los Che. Raczej nie będę dyskutował, bowiem nie chcę dostać permanentnym po jajach :)

3

@Colon Wiesz, nie samym chlebem człek żyje, widzę, że zazwyczaj każdy wrzuca ciężkie kawałki, mam na myśli hard-rock itd. Ale kiedyś byłem młody, tak więc człek chodził na trzaskoteki, jeździło się na chamówy, na dodatek byłem świadkiem narodzin kultowego po dziś dzień MTV, czyli zaczął się kult teledysków. Dlatego człek, czy tego chciał czy nie, to był "gwalcony" na dyskotekach takimi zespołami jak m. in. Wham!, Kajagoogoo (Limahl), Depeche Mode, Yazoo, Bronski Beat, Tears for Fears, New Order (bardzo cenię!!!), Pet Shop Boys, w ogóle New Wave czy Italo Disco, dlatego trza od czasu do czasu zarzucić takimi kawałkami :) Ale akurat kolaratura głosu ŚP. George'a Michela bardzo mi leży /pasi.

6

@th@les Aaaa dziękuję za nominację (Pozdrawiam Serdecznie!!!), dziś to jestem w stanie totalnego podkurwienia odnośnie naszej mega wtopy z "mocarną" Granadą, zresztą jak każdy z nas, oczywiście, że człek nie ma ochoty na słuchanie muzyki, ale że taki szacowny user mnie nominował, to nie będę chamem i zapodam utwór Depeche Mode oraz ŚP. George'a Michela pt. "Faith"
Depeche Mode - Freelove (Official Video) - YouTube


Pozwolę sobie nominować Szacownego Usera @tristan87
George Michael - Faith (Official Video) - YouTube

Jeszcze wyłapałem kolejny hicior George'a Michela
George Michael - Fastlove (Official Video) - YouTube

5

@Ojciec5tkidzieci Sting - Fragile - YouTube


Aaaa dziękuję za nominację, dziś pojadę innym klimatem, wg mnie utwór w wykonaniu Stinga, to po prostu arcydzieło sztuki/sceny muzycznej. Ogólnie rzecz biorąc, to bardzo lubię kapelę The Police, w ogóle również bardzo lubię punk rocka, The Police występowali na scenie w jakże slynnym klubie o nazwie "CBGB", gdzie kształtowały się początki karier takich kapel jak m. in. Blondie, Ramones, Mistifs, The Patti Smith Group, a zwłaszcza Talking Head czy The Police!!!Haha, widzę że Kolega @Arkon mnie ubiegł, to po meczu jeszcze cosik wrzucę odnośnie kawałków na literę "F", nominuję @Nano22 - muszę wrzucić parę zeta na ratowanie tego zajebistego serwisu, autentyko, bez kitu :) @Colon

5

@Colon Moonlight in Samosa, Big Log, Hey Joe (haha), Come into My Life oraz City Don't Cry, ciężko wybrać, wszystko łykam co jest związane z Led Zeppelin oraz Plantem, niekiedy słucham wszystkiego od deski do deski, ot co!!! :)

4

@Comentateiro Ja z kolei od dziecka jestem fanem gry na gryfie, mam zajoba na tym punkcie, ale tak jak wcześniej zapodałem, że również bardzo cenię vocal m. in. Tylera z Aerosmith, Eminema, a zwłaszcza Roberta Planta z Led Zeppelin, się rozumie, w każdym razie temat rzeka :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?