0

@LuisSalvano Tak samo ja nie będę porównywał ich boiskowej inteligencji - zwrotność nie jest wyznacznikiem piłkarskiej jakości.

0

@LuisSalvano Uważasz, że Sterling gra lepiej od Benzemy?

0

Którą opcję wybieracie na dziś?
1. Juventus po zaciętym boju zwycięża z Lyonem 4:2, po 4 golach CRa
2. Real rozbija City i melduje się w ćwierćfinale
Powodzenia w wyborze.

3

Pomyślałem, że stworzę też swoją serię. Nie jest może to coś bardzo wymyślnego, ale myślę że dla części użytkowników będzie to przyjemniejsze do czytania niż przepychanki polityczne. Otóż stworzyłem swoje TOP 10 obrońców biorąc pod uwagę całą dekadę (w związku z tym w rankingu nie ma piłkarzy takich jak VVD, czy Puyol). Będę wrzucał jednego obrońcę dziennie, więc seria łącznie potrwa 10 dni.

#9 Kepler Laveran Lima Ferreira

Na 9 miejscu w moim rankingu znalazł się bardzo dobrze znany kibicom Pepe. Pomimo tego, że Portugalczyk ma wiele za uszami: nadepnięcie na dłoń Messiego, skopanie Javiego Casquero, pierwszoplanowa rola w przepychankach, symulacje, to nie można odejmować mu umiejętności. Pepe przez wiele lat stanowił prawdopodobnie najpewniejszy punkt w obronie Realu Madryt. Od momentu wejścia na salony Varane'a, Pepe z każdym sezonem coraz częściej siadał na ławce jednak dopiero w jego ostatnim sezonie w Realu (2016/17) przestał być pierwszoplanową postacią. Po przeprowadzce do Besiktasu, a potem do FC Porto nie sposób rzec, że Pepe odszedł nieco w cień, a i on za sprawą kontuzji grał coraz mniej.
Najlepszą wersję Pepe widzieliśmy jednak prawdopodobnie podczas Euro 2016, gdzie był być może najlepszym piłkarzem całej reprezentacji, która zdobyła Mistrzostwo Europy.
Pepe nie należy do najwyższych obrońców, jednak mimo tego bardzo dobrze spisuje się w pojedynkach. W aspekcie umiejętności czysto defensywnych przebija prawdopodobnie nawet swojego byłego kolegę z drużyny.
Charakteryzują go bardzo pewne i agresywne odbiory, umiejętność ustawiania się, oraz siła fizyczna.


Osiągnięcia (tylko w ostatniej dekadzie):
- La Liga x2
- Puchar Króla x2
- Liga Mistrzów x3
- Liga NOS x1
- Taca de Portugal x1
- Najlepsza drużyna Euro x2 (2012, 2016)
- Najlepsza drużyna LM (2013/14)
- Złoty medal Euro 2016
- Brązowy medal Euro 2012
- Puchar Narodów 2019
@hefaj6 @PieN

11

@BarcaInfo Widać było, że umiejętnościami zdecydowanie przerasta kolegów z Mallorci. Bardzo dobry ruch dla wszystkich stron - Villarreal ściąga bardzo dobrego już teraz piłkarza, Kubo będzie łapał minuty, a Real ogrywa prawdopodobnie swoją największą perełkę.

7

Pomyślałem, że stworzę też swoją serię. Nie jest może to coś bardzo wymyślnego, ale myślę że dla części użytkowników będzie to przyjemniejsze do czytania niż przepychanki polityczne. Otóż stworzyłem swoje TOP 10 obrońców biorąc pod uwagę całą dekadę (w związku z tym w rankingu nie ma piłkarzy takich jak VVD, czy Puyol). Będę wrzucał jednego obrońcę dziennie, więc seria łącznie potrwa 10 dni.

#10 Jerome Boateng

Młodszy i zdecydowanie bardziej profesjonalnie podchodzący do swojej pracy z braci Boatengów. We wrześniu skończy 32 lata i choć jest to wiek, w którym wielu stoperów w dalszym ciągu trzyma wysoki poziom, a niektórzy nawet właśnie w tym wieku wchodzą na swój najwyższy poziom to nie sposób odnieść wrażenia, że Jerome swoje najlepsze lata ma już za sobą. Myślę, że każdy kibic Barcelony słysząc to nazwisko ma przed oczami obraz, gdzie Leo zabawił się z Boatengiem podczas indywidualnej akcji na 2:0. Jerome solidny poziom trzymał niemal przez całą dekadę, choć na szczególne wyróżnienie zasługuje sezon 2015/16 w jego wykonaniu, gdzie został uznany najlepszym piłkarzem Bundesligi.
Jerome jest dość nietypowym obrońcą, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jerome Boateng mierzy 192 cm, a przy tym jest (lub był) szybki i zwrotny dysponując jednocześnie dużą siłą. Gdyby nie kontuzje to pewnie znalazłby się wyżej w rankingu. Jednak problemy ze zdrowiem w połączeniu ze zdecydowanie słabszymi ostatnimi 2 sezonami w barwach Bayernu spowodowały, że moim zdaniem Jerome zasłużył na takie, a nie inne miejsce.

Najważniejsze osiągnięcia:
- Najlepszy piłkarz Bubdesligi 2015/16
- Obecność w drużynie roku UEFA w 2016
- Obecność w najlepszej drużynie Ligi Mistrzów za sezon 2015/16
- Mistrzostwo Świata w 2014 oraz brązowy medal w roku 2010
- Brązowy medal (Euro 2012)
- Bundesliga x8
- Puchar Niemiec x5
- Liga Mistrzów x1 (2012/13)

3

@lucas/catalan Autumn trochę lepsza, ale no zdecydowanie 2 z 3 najlepsze aktorki młodego pokolenia.

3

@Danny Gaucho Robią wrażenie te statystyki. Ale jak spojrzy się na 50 bramek w sezonie, 48, 46 biorąc pod uwagę, że mieli na to 38 meczów... Moja wyobraźnia nie jest w stanie wytworzyć obrazu piłkarza, który przebije tę dwójkę kosmitów.

3

@krefi10 o tym świetle nie słyszałem. Więc chyba De Vrija wybiorę.

2

@Kwiatek67 Nie pasuje do koncepcji Conte. On, Godin i Skriniar siedzą na ławce więc łatwo zauważyć, że Conte ma dość specyficzne spojrzenie na futbol i preferuje nietypowych wykonawców.

0

Ta sytuacja Insigne to idealny moment, żeby napisać to co o nim myślę. Czy tylko dla mnie to jest co najwyżej solidny piłkarz? Często bardzo samolubny na boisku, w zasadzie w każdym meczu z mocnym rywalem głowa mu nie dociera na boisko. Może i umiejętności czysto techniczne są nieprzeciętne, ale zdecydowanie czegoś mu brakuje do choćby Mertensa.

6

Pan Piękny się popsuł, cytując klasyka...

5

Higuainowi chyba uruchomiły się w głowie flashbacki z finałów Copa America i Mundialu, co za gość XD

7

@Comentateiro Brat bliźniak Pawła Brożka, trochę mniejsza skala talentu, ale jak na swój młody wiek daje radę chłopak.

1

@Anonymus0608 Ja słyszałem, że Gytkjaer ma zarabiać 800 tysięcy. Więc nie wiem czy nie obowiązuje już ta zasada, czy jakieś pojedyncze odstępstwa są możliwe.

3

@Kuracjusz Nie no, po co się bawić? Wystarczy chyba strzelić coś z daleka, a najlepiej z wolnych bo takie bramki liczą się podwójnie, albo potrójnie chyba nawet?

4

Co do tej wypowiedzi Pereza o ZP dla Karima to trochę Florentino poniosło. Wydaje mi się, że nawet jakby Real jakimś cudem wygrał LM z przykładowo Bayernem w finale to tak czy inaczej ZP dostałby Lewy. No ale jeśli już miałby dostać ktoś z Realu to jestem więcej niż pewny, że w pierwszej kolejności byłby to Ramos. Jaka jest Wasza opinia?
Edit: nie może być takiego finału, jakiegoś laga mózgu miałem.

6

@LuisSalvano To przypomnij sobie nasz mecz z tragicznym Espanyolem, gdzie nasz wspaniały trener zamurował bramkę, bo Espanyol stworzył w tym meczu więcej sytuacji niż Barca (przypominam, mecz odbywał się na Camp Nou). Zespół walczący o utrzymanie w końcowej fazie sezonu jest groźniejszy od zespołów środka tabeli i to jest wiadome nie od dzisiaj.

13

Dziwi mnie tutaj płacz niektórych. Real w pełni zasłużenie wygrał ligę i ze swojej strony mogę im tylko pogratulować. 30 punktów w ostatnich 10 meczach, sytuacji dyskusyjnych? Dwie, brak karnego dla Bilbao (choć zrobiłem post na ten temat, tłumacząc możliwe powody tej decyzji) i nieuznana bramka dla RSSS. Nawet jeżeli mieliby te 4 punkty mniej (choć uważam, że siedliby na rywalach mocniej po utracie prowadzenia - Real gra wyrachowany futbol, oparty na chęci zdobycia 3 punktów a nie zmiażdżenia rywala 5:0) to wciąż mają zaliczkę 3 punktów. Zdobyliśmy 1 punkt w meczach z Osasuną, 1 w bezpośrednich starciach z Realem i około 50% możliwych punktów na wyjazdach. Czy to są statystyki godne mistrza? Mam spore wątpliwości. Także zamiast wylewać swoje żale, trzeba zacisnąć zęby i czekać z nadzieją na lepsze jutro, czy to w Lidze Mistrzów w sierpniu czy już w następnym sezonie. Dobranoc i Visca el Barca.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

Komentarz usunięty

8

Mendy, ale sędziowie Ci pomogli. Przecież jeżeli jakiś piłkarz Barcelony by się tak rozpędził to już dawno by sędziowie faul gwizdnęli. Nie mogę już patrzeć na to oszustwo i pomoc Realowi.

0

Pilnujcie czy nie dostaliście karty z jedną pieczątką. Słyszałem o kilku takich przypadkach, a nie muszę mówić, że łatwo sobie dostosować takie karty do własnych potrzeb.

0

Real - Juve, ale to by było dobre...

1

Ostatnio Marcelo dostał MVP po beznadziejnym meczu, teraz Suarez - dziwne te wybory.

0

@Viscael11Barca Kompromitacji może nie będzie, ale no nie łudzę się, że jesteśmy w stanie wygrać.

2

@Azi To skoro trzeba porównywać się do lepszych, to chyba są wyżej w tabeli, nie?

5

@BarcaInfo Nie umniejszając Fatiemu, Vini na ten moment jest lepszy. Drybling, szybkość, siła przemawia zdecydowanie aa Brazylijczykiem.

3

@Kubox Moim zdaniem Jóźwiak jest talentem, którego nie da się popsuć. Jeżeli kontuzje będą go omijać to jestem niemal pewny, że będzie stanowił o sile reprezentacji i będzie podstawowym piłkarzem bardzo dobrego klubu.

0

@ZielonySzparag Karnego dla Getafe być nie powinno już o tym pisałem. A te karne to wszystkie w 3 były siebie warte, sędzia taką granicę faulu wyznaczył i wyszło jak wyszło. Ale no grunt, że był sprawiedliwy - w obie strony lekkie kontakty gwizdał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?