Oskar00
Dołączył/a: luty 2019
Włocławek
8 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Analiza sytuacji ode mnie (skończyłem podstawowy kurs sędziowski więc jakieś pojęcie o tym mam):
Czy decyzja o niepodyktowaniu karnego była słuszna? Odpowiedź: Nie
Sędzia powinien był odgwizdać rzut karny w sytuacji, gdy Ramos nadepnął na stopę Garcii.
Jest jednak kilka powodów dla których ta sytuacja nie jest jednoznaczna i mimo wszystko sędzia jest w stanie się wybronić ze swojej decyzji (choć podkreślę jeszcze raz, że była ona błędna):
1. Raul Garcia stał na pozycji spalonej, jeżeli piłka by do niego dotarła to nie byłoby sytuacji dla drużyny Athleticu, gdyż w pierwszej kolejności sędziowie zwrócili by uwagę na to.
2. W przeciwieństwie do sytuacji sprzed kilku minut, gdzie Dani Garcia nadepnął Marcelo tutaj nie było dynamiki akcji. W sensie Marcelo był piłkarzem bezpośrednio biorącym udział w akcji i to on miał najbliżej do tej piłki z piłkarzy Realu, tutaj akcja toczyła się w zupełnie innym miejscu.
Podsumowując, Ramos na pewno powinien zarobić za tę sytuację żółtą kartkę (choć tego na VARze nie analizują), gdyż sfaulował zawodnika bez piłki. Karny również powinien być podyktowany, ale tak jak już napisałem są powody dla których nie jest to olbrzymią kontrowersja, gdyż jakieś okoliczności łagodzące dla sędziego są.
4
To wszystko wina sędziego, to wina sędziego... Tak to szło? Ligę wygrywa nie drużyna, która była lepsza. Ligę wygrywa drużyna mniej słaba.
4
@Djzordon Tak, to jest karny ewidentny. Prosta sytuacja
2
@barcelonaLM Ale czym się podniecać? Przecież poza jedną sytuacją to Real ich gniecie. Na farta trzwba liczyć i to wszystko.
1
@DanielOOL Czysto hipotetycznie - jeżeli bramkarz sfaulowałby piłkarza na 30 metrze, lecz ten zdołałby podać do kolegi na pustą to czy przepis o przywileju korzyści mówiłby o tym, że trzeba dać wolnego z 30 metrów? Analogiczna sytuacja.
6
@Bartosz85 No zgadzam się, że Ramos i Benzema grali naprawdę na wysokim poziomie w tym sezonie.
0
@MarioVeB! Bo nie mam klapków na oczach to znaczy, że jestem kibicem Realu? Mając 20 lat potrafię odłożyć emocje na bok i obiektywnie patrzeć na futbol co uważam za pozytywną cechę, gdy obserwuję jakie tutaj cyrki czasem odgrywają sporo starsi ode mnie użytkownicy.
0
@Zip Przeciwko nam, przeciwko Realowi, Atletico. Wszystko jest zależne od poszczególnego sędziego. Sędziowanie piłki nożnej jest nieco bardziej skomplikowane niż w innych sportach, gdyż wiele zależy od własnej interpretacji sędziego, a niektóre sytuacje nie są zero-jedynkowe. A ponadto jaki jest poziom sędziów w Hiszpanii to wie każdy.
1
@Kimar Wybił piłkę, jednocześnie dość mocno wchodząc w rywala. Jeżeli sędzia pozwala na twardą grę to nigdy w życiu by za coś takiego karnego nie gwizdnął.
3
@MarioVeB! Mogę się założyć, że jeśli sędzia gwizdnąłby coś takiego przeciwko nam to byłby płacz i lament jak we wtorek. Sytuacja stykowa, trudna do jednoznacznej interpretacji. Sędzia mógł to gwizdnąć, ale nie musiał.
20
Oglądam mecz, gdzie uważam, że sędzia stoi na wysokości zadania. Jednak jednocześnie czytam La Ramblę i odnoszę wrażenie, że Real powinien grać już w 8 (a może 7), Getafe powinno dostać tak z 4 rzuty karne, a ponadto gdyby nie sędzia to padłyby ze dwa gole, oczywiście dla Getafe. Trochę obiektywności ludzie kochani, nie ziejcie już tak nienawiścią. Tylko nasz zarząd i piłkarze są winni temu, że prawdopodobnie mistrzostwo padnie łupem Realu.
1
Dzisiaj, gdy emocje po meczu już trochę opadły to myślę, że nie warto już skreślać drużyny w walce o mistrzostwo. Co prawda jestem niemal pewny, że w czwartek będziemy mieli 4 punkty straty, ale najważniejsze mecze będą w weekend. Obowiązkowo trzeba wyrwać 3 punkty na El Madrigal i liczyć, że Bilbao na San Mames będzie w stanie urwać punkty Realowi. Jeśli nie zniwelujemy straty w przyszłej kolejce to raczej będzie już pozamiatane.
6
Zaczynam odnosić wrażenie, że Valverde osiągał wyniki ponad stan z tą kadrą. Bądźmy szczerzy, nie ma trenera który w tym momencie byłby w stanie ogarnąć sytuację w klubie. Jeżeli przyszedłby ktoś typu Benitez, Simeone to szybko byłyby zwarcia na linii stara gwardia-trener, co ten nie bałby się ich usadzić na ławce. A bądźmy szczerzy poza Messim każdy z nich (Pique, Busi, Alba, Suarez) ma większe lub mniejsze wahania formy. Piłkarzy żądnych sukcesów i posiadających odpowiednie umiejętności do gry w Barcelonie mamy jak na lekarstwo - Ter Stegen, Lenglet, De Jong, Griezmann (do problemu tego Pana przejdę w następnym punkcie), oraz młodzi Fati i Puig. Ponadto kilku przeciętnych piłkarzy (Semedo, Junior Firpo), takich mających swoje najlepsze lata za sobą (Rakitić), podatnych na kontuzje (dwóch Francuzów), oraz takich dla których nie ma odpowiedniego miejscu na boisko (Griezmann). Zarząd nie myśli o tym, żeby sprowadzić piłkarza z predyspozycjami do gry na danej pozycji. Wolą sprowadzić gościa będącego co prawda jednym z najlepszych na świecie, ale czującego się najlepiej grając w taki sposób jak Messi. Na skrzydło Griezz nie ma ani szybkości, ani dryblingu. Tyle ode mnie, dobrej nocy życzę wszystkim użytkownikom.
5
Suarez w tym meczu to jeden z najgorszych indywidualnych występów jakie widziałem. Całkowita beznadzieja.
4
Jeżeli Puig będzie się dobrze prowadził i ominą go kontuzje to ten gość będzie na absolutnym Topie, co za piłkarz.
0
Śmiem twierdzić, że tylko dwóch bramkarzy obecnych w tym meczu na boisku byłoby w stanie się jeszcze do tej piłki zebrać. Co za interwencja Oblaka.
1
@Mario96w Dokładnie tak, raczej nie będzie to rywalizacja na poziomie Ronaldo-Messi, bo takich kosmitów to prędko w futbolu się nie spodziewam, ale no obaj grają widowiskowo i mają paręnaście lat gry przed sobą. Oby wyrośli na piłkarzy na miarę choćby Robbena i Ribery'ego.
0
@Mario96w Vini to chyba tylko dlatego, że ma potencjał na bycie twarzą Madrytu i jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Skromny, normalny chłopak i oby taki został.
1
To co się działo po meczu na La Rambli idealnie obrazuje dlaczego w tym kraju jest jak jest. Sytuacje dyskusyjne, ale z każdej sędzia ma prawo się wybronić. Przyzwyczajcie się, że w większości sytuacji (nie w każdej) dyskusyjnych, sędzia będzie podejmował decyzję na korzyść bardziej renomowanej firmy niezależnie czy jest to Real, czy Barcelona. Ogarnijcie się trochę, bo nie przystoi takie zachowanie dorosłym ludziom.
0
@TheNekro94 Wykończenie w polu karnym również ma lepsze, czyli wszystkie 3 aspekty z których powinien słynąć napastnik.
0
@takisobiektos Tak, moim zdaniem jest bardziej zaangażowany w grę zespołu. Ja bardzo cenię piłkarzy którzy mają zmysł do gry kombinacyjnej i robią miejsce innym piłkarzom. Real wygrał 4 LM z takim napastnikiem, a bardzo podobny stylem Firmino był kluczowym elementem Liverpoolu w dotarciu do 2 finałów z rzędu, gdzie raz wygrali. Tyle ode mnie.
1
Ktoś niżej pisał, że Benzema nie ma podjazdu do Lewandowskiego. Ja to widzę tak, że Lewandowski jest lepszym napastnikiem od Benzemy, podobnie jak Ronaldo jest lepszym napastnikiem od Messiego. Zaś Messi jest lepszym piłkarzem jeśli chodzi o całokształt od Ronaldo i to samo jest z Benzemą i Lewandowskim.
0
Reguilon niby z Madrytu, a dzisiaj jakby z naszej akademii był.
1
Mówcie co chcecie, Suarez jest mniej pożyteczny od Griezmanna na ten moment.
0
Cóż za wieczór się dzisiaj szykuje, najpierw Korona, a potem Barcelona. Oby tylko nie było podwójnego rozczarowania, bo w obu przypadkach nie są to łatwe mecze (dla Korony w sumie takie pojęcie nie istnieje XD).
0
@DanielOOL A to nie jest ten gość, którego tak bardzo ubóstwiają na górze Valencii? Bo z tego co wiem to właśnie przez to, że na niego nie stawiał Marcelino to został zwolniony.
3
@FCMichalo Nie ma co mówić po 1 sezonie, bo wiadomo jak było choćby z Modriciem, ale ten drugi Luka wygląda na niewypał.
6
Ramos w takiej formie jak dzisiaj jest półkę wyżej od każdego obrońcy na chwilę obecną. Niesamowity mecz, szkoda tylko, że głowa nie taka jak trzeba.
5
@LuisSalvano Ty się o Real nie martw ;)
0
Pan Złota Piłka i po meczu