23

@Xwowrak ty mówisz o szaleńcach dzisiaj. O mnie też tak mówili jak widziałem takie plany w 2010 roku. Tu nikt niczym nie zaczyna rządzić tylko realizuje chore plany dla ludzkości. Wy to wszystko dzisiaj obserwujecie jakby było czymś wynikającym z polityki, a ja dalej pozostanę foliarzem

4

@97ketrab sama nazwa wskazuje że grejtofaltajm może być tylko jeden więc niestety nie;)

1

@xvcWinterSoldier konkurencja przy ewentualnej bachacie jest wówczas zerowa :D

1

@A4ron nigdy nie mieli kadry na hegemona a zawsze coś ciułają

9

@Ankara_Messi kupe wypełniającą ten pustostan

9

Romeo i Julian- mem numer kilkunasty. Póki co wszystkie trzymają poziom drwiny wysoko. Mam nadzieję je widywać do końca życia

2

Ceferin o perezie cośtam że rasista? Nie wiem nie byłem przy tym, ale dla mnie-skromnego obserwatora z Polski, Real na czele z Perezem jest klubem zatrudniającym bardzo dużo czarnoskórych piłkarzy. Nie licząc kolonialsów z Ligue i premier league to jestem przekonany że jest w ścisłej czołówce pod tym względem.
Jedno nie wyklucza drugiego ale fakt jest faktem

0

Borussia w lidze to standardowo dramat a Bayern z kanem to wiadomo co, więc atalanta to najpoważniejszy rywal Bayeru w tym sezonie :D

4

@doc wonderkid fm2016 i tyle go widzieli... To może micah Richards za araujo? Albo Justin Kluivert za Yamala? Myślę że Jermain Defoe by się sprawdził lepiej od Lewego. A za Pedriego pogba

0

@DLFCB to musi być fake. Jakbyś nie zauważył to ludzie nie są w stanie popełniać takich bł... To jest niemo... A nie, wróć!

2

Nie chodzi mi tu o temat, ani kontekst ani o nic wspólnego z Xavim. Chodzi mi o składnie wypowiedzi tego dziennikarza. Mówienie o mówieniu przez osobę która powiedziała że ktoś powiedział że jeśli ktoś zrobi to wowczas nie będzie problemu z tym z czym według kogoś innego miał być problem po zrobieniu tego.

Przecież ta składnia wypowiedzi jest tragiczna. Ja jestem przyzwyczajony do ciężkiego pierdolamento hiszpańskiego ale to już jest przesada


0

W ten oto sposób na ostatnich 6 miejscach w tabeli ekstraklasy mamy wszystkich beniaminków z poprzednich 2óch sezonów. Niby zbieg okoliczności, ale jest to pewien ewenement

0

Zendaya ciśnie remake jakiejś nuty (całkiem udany, teledysk świetnie wykonany) z gościem który był bożyszczem nastolatek na całym świecie. Tymczasem Holland robi Romeo i Bestię z jakimś nie wiem czym to określić żeby tego słowa nie zhańbić
https://x.com/purperollaide/status/1791767465795658201

0

@pt9 ziomek kiedyś jako ostatnią linię obrony przed niemiecką policją wybrał pierogi. Rzucał w nich jak do niego zmierzali po klatce schodowej. Brzmi niedorzecznie, ale tak było

5

Jak dobrze że człowiek przynajmniej ma wybór. Możesz se wybrać czy wolisz taką wakande jako Julię czy Lunę na Eurowizji.

0

@Ptasior o co jeśli pojawiliby się wcześniej i drużyna by wyglądała lepiej?

1

@Kinginiesta jedyną opcją na zachowanie resztek twarzy z resztek resztek twarzy jest w tym momencie atak na dziennikarzy i powiedzenie że to kompletne bzdury. Przecież jego odejście byłoby teraz chyba 4-5 strzałem w kolano laporty w tej tylko jednej kwestii

0

Betclic pali jana? Nowe nie znałem. Mniejszych lub większych wpadek przez błędy techniczne u bukmachera to nawet i ja doświadczyłem, jednak dziwnym trafem tylko w tym roku akurat ten bukmacher czwarty raz kręci kolejną osobę (nie ma mnie w tym gronie na szczęście bo wpadłem tam po ofertę powitalną lata temu i tyle mnie widzieli)


0

Winnymi zaistniałej sytuacji, są rodzice Raphinhii. Chłopak urodził się zbyt jasny żeby to podpiąć pod rasizm

2

@Cvzx kto to jest Ferran? Nie pomyliło ci się z Ferminem? Bo widuję takiego chłopaczka od początku sezonu, dobrze gra w piłkę, jest aktywny i błyskotliwy.

Ahaaa no taaak... Mówisz o tym chłopaku co w sierpniu był widoczny na boisku przez chwilę? Już prawie zapomniałem jak wygląda... Sorry, mój błąd

0

Xavineta ruszyła! Teraz czekają nas zachwyty przez co najmniej 4 miesiące. Aż do września Barcelona będzie młócić rywali. W pięknym stylu, rozgromimy w LM 6-0 jakąś Kopenhagę, jednak wowczas zaczną się schody i mecze co trzy dni z takimi tuzami jak Cadiz, Rayo, czy Celta drugi słaby mecz w LM będzie wynikiem październikowego wyczerpania sezonem... Jednak ten chwilowy kryzys nie potrwa długo, bo już w marcu nabierzemy rozpędu, gdy tylko sezon będzie już rozstrzygnięty ;)

2

Najlepsze w dzisiejszym VARealu jest to, że każdy widzi i każdy ich wytyka, to już poznał świat. Latami to była wojenka na madrycko-katalońskim podwórku.

Rzesza sędziów w Madrycie się mieni
Herb z koroną to ich znak
Ich kibice są w uj odklejeni
Śmieje się z nich cały świat
Śmieją się z nich kibice Angielscy
Śmieją się Włoscy i Holenderscy
Hej realu realu realu
Jakiś ty sprzedajny jest

https://x.com/Troll_Futballl/status/1788638470883148047

1

Ja to widzę tak:

IN- Eric Garcia, Aleix Garcia, Cancelo, Kimmich, Zubimendi, Lo Celso, Simons, Bernardo Silva, Nico, Olmo, Haaland
OUT- Balde, Araujo, Kounde, Pedri, Romeu, Roberto, Ferran, Lewy, Roque, Raphinha

Kto grał w Fifę ten wie jak się robi transfery.
A za Yamala 200 milionów i spłacamy stadion. Paru małolatów po 4.5 gwiazdki ze ze szkółki i będzie gites

0

Życzę Roque parę bramek w pierwszych meczach przyszłego sezonu. Tak żeby chłopak chociaż jadąc na picu mógł dostawać jakieś szanse bo dla Xaviego się zrobił persona-non-grata a w ten sposób mu szeregowiec Ryan nie da żadnej szansy. Może jakiś tatuaż z rekinem, bo z tygryskiem się szeregowcowi Ryanowi nie spodobał

0

Jak Celta wciśnie bramę w przewadze to już na bank się utrzymają. Ciężki to był sezon dla nich.

Swoją drogą jak tak patrzę na flashscore to bardzo dużo czerwonych w ten weekend

1

@AssisMoreira bywa nudna, musi być niestety bo kwestii naukowych jest tam wiele więc tego się nie ominie. Mi to jednak nie przezkadza, ba! Niektóre kwestie czytam dwukrotnie jak mnie coś zaciekawi i staram się analizować albo poukładać logicznie żeby zrozumieć. Zdarzyło się dwa razy zajrzeć w Wikipedię żeby czegoś dociec więc można to w pewnym sensie uznać za ciekawy plus. Książka standardowo rozwija wszystko czego nie zawarto w serialu. Z całą pewnością polecam bo co by się tam nie działo to wierz mi na słowo że ta książka nie ma żadnych przestojów. Akcja się toczy non stop, przeciąganych opisów literackich tam raczej nie uświadczysz, a nawet niektóre wydarzenia są poprostu mimochodem opowiedziane a nie przedstawione i w następnym akapicie lecisz dalej. Chłodna, bezduszna i bezpośrednia wersja niektórych wydarzeń i "nie podkręcaj się bo lecimy dalej". Nie widziałem czegoś takiego w sumie w żadnej książce

3

VAR to legalne ustawianie meczów ;) mityczna interpretacja. Sędziowie mają tyle kart w ręku i kątów kamer że ze wszystkiego się mogą wybronić. Kiedyś mecze były ustawiane i prowadzono śledztwa których wyniki i decyzje pojawiały się po 10-15 czy nawet 20 latach.
Dziś masz VAR, technologie chipy i podsłuchy więc na papierze wszystko wygląda legalnie. Niczego nie trzeba sprawdzać, ludzie się kłócą między sobą w internecie a my ustawiamy dalej ;) białe rękawiczki zawitały do piłki nożnej
To tylko moje zdanie

3

Gra o tron- dla wielu największy serial wszechczasów mimo wszystko i mimo ostatniego sezonu. Tworzony przez dwójkę wirtuozów, potrafiących przenieść książkę na ekran.
Ta dwójka wirtuozów 5 lat temu zabrała się za przeniesienie na ekran-jak każdy twierdził- czegoś czego się przenieść nie da.
Przenieśli. Powstał serial pt. "Problem trzech ciał" ale ja nie o tym.
Nie wyróżnia się niczym specjalnym, sci-fi jak wiele innych. Dobry ale nie wybitny. Mimo wszystko polecam, jednak ja dalej wciąż nie o tym.
Pierwszy raz w życiu temat ekranizacji i sama fabuła wciągnęła mnie na tyle, że zamarzyłem o książce. Musiałem mieć trylogię i chciałem ją kupić. Ostatecznie dostałem w prezencie na urodziny.
Wciągnęła mnie bez reszty. Dwójka reżyserów będąca w absolutnej topce przez jakieś 8 lat, nie ustępująca największym reżyserom naszych czasów zniknęła i mozolnie pracowała nad Problemem Trzech Ciał. Są jednymi z najlepszych i zrobili ekranizację najlepszego fantastycznie dzieła jakie mogło powstać w jakimkolwiek umyśle. Cixin Liu tą trylogią zniszczył system. Fenomenalna Diuna w swojej kategorii nie ma sobie równych- wybitna międzyplanetarna opowieść. Star Wars- nie trzeba przedstawiać mimo że nie mój klimat. Jednak historia "Problemu Trzech Ciał" to jest pieprzony unikat i coś co każdy człowiek powinien przeczytać/obejrzeć i wyciągnąć wnioski. Kryzys najazdu obcej cywilizacji i to jak podeszli do tego ludzie zostało oddane w taki sposób, że dosłownie taki wydarzyłby się gdyby nas to spotkało w rzeczywistości

1

@Sulimo u nas się rozpełzło w 2015-18. Najwyraźniej taka bida że zdechło albo odeszło i już więcej nie wróciło. Cała Polska dzisiaj narzeka, a ja się dziwię że tutaj pusto i cały czas czekam kiedy nas ta plaga w końcu nawiedzi, bo to jest jakiś błąd w matriksie

1

@PatrykBarca mija już tyle lat że to jest najlepszy kandydat do spieniężenia. Nie osiągnął tu dosłownie niczego. Pedri czy Gavi mieli niejeden raz lepszy jeden miesiąc niż on całe sezony. Nawet o Ferminie bym to powiedział i myślę że wcale tu nie odpływam. Z całego składu jego bym wyjął, usunął i spieniężył najchętniej.
Reszta mnie może nie przekonywać momentami, ale na nim już postawiłem kreskę, choćbym chciał to nie widzę w nim już nic pozytywnego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?