misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Rastafarnianin Jest błąd na stronie, gdzieś od listopada. Link za jakiś czas będzie działał, a potem znowu nie.
0
@MOLESTA Niestety tak wygląda rzeczywistość jak za regulacje biorą się ludzie bez kompetencji w danym obszarze. Technologicznie jest to możliwe, ale wymagałoby dowodu lub logowania sso przez bank, rachunek bankowy lub np. profil zaufany. Czyli inną instytucję, która te dane zbiera. Efektywnie jednak jest różnica między wyciekiem danych, że masz konto u buka vs konto na stronie z treścią dla dorosłych. Powoduje to, że taka gra wygląda na nie wartą świeczki, aby takie dane przetwarzać.
2
@KamQiX Z alkoholem jest trochę inaczej, bo prawo obowiązuje sprzedawców e-commowych do odbioru osobistego, lub kurierem który może Ciebie wylegitymować. Nawet jeśli jest ten bezsensowny monit o wiek, to wiek się sprawdza dwuetapowo przy odbiorze.
W USA wprowadzili faktyczny obowiązek sprawdzania wieku jakoś niedawno (niektóre stany) i efektywnie skończyło się tym, że PH poblokował dostęp z IP-ków tych stanów.
Edit. A co do szaleństwa wysyłania skanu dowodu, to ująłbym inaczej. Czy jest ktoś tak szalony by te dane przetwarzać? Wyciek danych na losowej stronie, to poważne komplikacje prawne. Gdyby na takiej stronce doszło do wycieku takich danych, to odszkodowania by zniszczyły tę spółkę/firmę.
3
@Matheu12 Ja bym powiedział, że od dłuższego czasu taka, jak co roku.
1
@MOLESTA średnia w Valencii 4.0, średnia w Vigo 4.0, średnia w Madrycie 5.0... real poszkodowany, trzeba obiektywnie przyznać, statystyka nie kłamie.
1
@Popitek12 w klubie piłkarskim. Proste.
1
@barca__rządzi raczej nie. Zwrot kasy, to ostatnie co oferują sklepy zawsze raczej zaczynają od tego, że obniżą cenę (wada mało istotna), naprawią lub wymienią.
0
@barca__rządzi https://konsument.gov.pl/niezgodnosc-towaru-z-umowa-a-gwarancja-reklamacje/
Wpadasz w przedziałkę - towar niezgodny z umową. Masz prawo zarządać wymiany na nowy (zgodny z umową), ale oni mają prawo powiedzieć, że nie. Wtedy masz już tylko możliwość odstąpienia od umowy, czyli można powiedzieć, że transakcja nigdy się nie wydarzyła i zwracaja Ci kasę. Tak to rozumiem.
1
@partymaker To tylko pokazuje totalny brak organizacji w klubie, żeby nie zrobić wcześniej jakiegoś wewnętrznego "briefingu", żeby potem spójnie odpowiadali, że nie zajmują się stroną finansową klubu, pytania kierować do odpowiednich osób, następne pytanie proszę.
0
@kuz To zwolnienie też ma limit. Jest dość wysokie z punktu widzenia przeciętnego dwudziestolatka, ale biorąc pod uwagę jaką kasę musiał na tym kręcić, to spokojnie przekraczał te kwoty.
0
@Konradowskyy Życzę powodzenia w dalszej walce, kiedy organem rozstrzygającym spór między Twoją dziewczyną, a tym doktorem/magistrem/whatever jest uczelnia w której ma zapewne "plecy". Albo musi być dużo skarg, albo nic się z tym nie stanie. Odpowiadając na ten moment na oryginalne pytanie - nie warto dawać 100 zł, bo to faktycznie nic nie da.
0
@Konradowskyy Zmieniłem zdanie. Tu się już nic nie da zrobić, bo wszedłeś mentalnie w status wielce pokrzywdzonego. Możesz w nim tkwić, ale w takiej bitce będziesz na straconej pozycji. Rozbijacie się w tym momencie o "dorosłość", to już nie jest liceum i wcześniej - tak wygląda życie - po urzędach i w innych sprawach też będziesz chodził, po 50 raz i się odbijał, czy pisał głuche wiadomości powielokroć. Rada: roszczeniowością nic nie załatwicie. Z fartem.
1
@Mitch_Atleta To wiadomo, że UoP bardziej "chroni".
0
@Konradowskyy Czegoś nie rozumiem. Ileś osób już ten przedmiot zaliczyło, ileś nie. Wszyscy, którzy nie zaliczyli mają z nim taki kontakt? Jeśli tak, to chyba nie powinien być problem napisać podanie i żeby wszyscy co nie zaliczyli po prosili o zmianę, bo dydaktyk jest niedysponowany w tygodniu i przeszedł wyłącznie w tryb zaoczny (weekendowy)... jeśli kilka osób przez to jest blokowanych, to powinni się do tego przychylić. A może jednak nie wszyscy i to nie jest problem prowadzącego jak próbujesz to przedstawiać?
1
@Mitch_Atleta Urlop to jeszcze spoko, bo można skonstruować tak umowę, że będzie to fikcją, typu warunki współpracy obejmują SLA na poziomie, który pozwala na 26 dni "nie świadczenia usług" w roku. Ale L4, to może być większy problem.
2
@blakkudium Ktoś mówił, że Laporta rozprzeda cały klub. Well...
0
@Konradowskyy To jeszcze trzeba zapytać w dziekanacie czy nie można jakoś zmienić prowadzącego i zaliczyć u innego wykładowcy, bo ktoś ten przedmiot musi przecież prowadzić w trybie dziennym...
0
@Konradowskyy Nie widzę za bardzo innej opcji niż zapłacić i dostosować się do jego grafiku. Ustalić, gdzie i kiedy (nawet jak to weekend) ma zajęcia i się tam wtedy zjawić osobiście i z nim porozmawiać, czy trzeba powtarzać cały przedmiot czy tylko przyjśc na egzamin końcowy.
0
@nabial Będzie teraz uskuteczniane to, o czym pisałeś już 3 stycznia.
0
@Bykunn W ciągu 12 lat, to mój przełożony wyszedł 3 razy z propozycją poprawy warunków pracy, a co?
Też biorąc Twoje rozumowanie, ciekawe w której pracy masz klauzule odejścia, żeby Ciebie wykupić? A jeśli jest ona niska, a pracodawca widzi, że pracownik to top, to może wyjść z propozycja podniesienia pensji, tylko po to, żeby ją podnieść i jest to logiczny ruch. Porównywanie sportu do normalnej pracy - jak zawsze nietrafione.
0
@pride1899 Jak dają, to bierzesz.
8
@FCBparasiempre , za dzielenie się ciekawostkami ze świata sportu. Zarówno tymi z przeszłości odległej, której pamiętać nie mogę, jak i tej znacznie bliższej, którą przeżyłem.
---
Chwilę sobie myślałem nad tymi nominacjami, ale że można oznaczyć tylko jedną osobę, to reszta niestety tylko jako "honourable mentions" (alfabetycznie).
@Adran360 , jednym słowem za anime. Można i pogadać na ten temat, i podrzuci dobry tytuł, który warto obejrzeć.
@blakkudium , za wrzucane bramki i newsy sportowe.
@escarabajo , za wrzucane ciekawostki z lig, których nigdy nie obejrzałem i zapewne nie obejrzę. Można się zawsze czegoś ciekawego dowiedzieć o rozgrywkach spoza topki oraz co porabiają piłkarze, których się kojarzy, gdy grali w Europie.
@Kapitan hawk , za to, że zawczasu można dodać "obiektywnie" trolujących do ignorowanych i oszczędzić sobie nerwów na resztę wieczoru po meczu.
5
@Ojciec5tkidzieci Plusy ustalonych dni świątecznych na odgórny dzień są takie, że można się spotkać w większym gronie. To co ta Pani proponuje ma tę wadę, jak przy każdy wyjeździe większą grupą osób - żeby "zgrać terminy".
2
@kibic1899 Są badania na to, że to przynosi pozytywny skutek, wiele państw już dawno to wprowadziło, nawet tak wcześnie jak w 1996.
https://www.logistyka.net.pl/aktualnosci/item/93476-argumenty-za-i-przeciw-strefom-czystego-transportu
Skąd masz dane na popracie swojego twierdzenia "samochody z dużymi silnikami też nie mogłby wjechać do miasta, bo trują bardziej niż mały 20letni diesel"? Samochód musi spełniać normy emisyjne, to nie tylko data produkcji, ale nie oszukujmy się, że filtrowanie w starych gratach jest fatalne i nie każdy ma ochotę wdychać ten syf.
5
2-0, niebezpieczny wynik. Kto nie wygrywa 3-0, przegrywa 2-3, itd. itd. Czas start.
3
@kibic1899 To drugie. Argumentuję to przez "wolność jednego kończy się tam, gdzie zaczyna drugiego". Jeżeli palisz papierosy, to zakaz palenia na przystanku czy w autobusie jest ostracyzmem? Przecież według logiki płacisz na autobus biletem, więc masz prawo... tylko widzisz, nie każdy chce być biernym palaczem.
0
@Szpenser Jestem w stanie postawić odważną tezę, że Lewy w składzie reprezentacji i tak by nic nie zmienił. W tym okresie już był "pod formą", więc tylko byłoby więcej irytacji.
3
@norbi77 Oby wpuścił Viniego. Przydałby się walkover jak parę lat temu.
0
@Xxxbarca4ever Płacz o noty jest bez sensu, one zawsze będą w jakimś stopniu subiektywne. Dodatkowo przecież wiadomo, że jak wiatr buja w każdym kierunku, to nie utrzymasz sylewtki w locie, więc jest to czynnik w jakiejś mierze losowy.
1
@turhiay Fajny skład Realu Madryt na ten super puchar.