Blantozaur
Dołączył/a: maj 2014
3 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@tbas ee tam, mam wrażenie że czepiasz się na siłę. Ateista nie może obchodzić tradycji? Święta są nasza tradycja, nie tylko wartością religijna.
A taki spokój od polityki w dzień dla wielu wyjątkowy (mniej lub bardziej) to miłe życzenie :D
No ale to Twoje zdanie, jednak na tyle ciekawe że skusiło się do tego odnieść :D
2
@misterio dej :(
3
@MeAndSwan dostawa domowa ;v
1
@Joe_Barbaro co powinien dobry świadek? Trzy rzeczy. Patrzeć, widzieć i widzieć. I kiedy tak na pana patrzę, widzę i widzę to z przodu wygląda pan zupełnie inaczej niż z tyłu.
0
@VegetaPolska czuć, ps5 to moja pierwsza konsola, nigdy nie grałem w mniej niż 60 klatkach. Czuję to, nie mogę do tego się przyzwyczaić, więc tytuły bez takiej możliwości u mnie odpadają z automatu, nieważne jak wybitne są :/
1
@macio_944 6 lat, a na PS5 dalej brak 60fps :(
0
@Borneo no właśnie pomóc może tyle co i poznasz na oko - widać że kłamie, ale dowodu na to nie masz, więc prawnie nic nie będzie można zrobić . A wprawna osoba wariograf oszuka bez problemu
1
@Borneo wariograf nie jest wiarygodnym urządzeniem. Oparcie się na nim w celu ustalenia prawdy jest niewiele bardziej skuteczne niż pójście do wróżki.
0
@patrix211 a cwany, edytował komentarz żeby mój się nie rymował :(
2
@Kubox hodowla trawy to sporo zachodu, dobre światło, wentylacja, rośnie to wielkie i daje zapachem na sporą odległość - uważaj żeby sąsiedzi nie zgłosili na policję, bo może być lipa :v
1
@Bocheno1 ten cały notatnik to szambo, które wybiło X lat temu i dalej śmierdzi
1
@patrix211 tej której utknęły jaja w gumie?
0
@Antimadridista_WR aa, to nie umiem czytać w takim razie :/ mea culpa
0
@Antimadridista_WR to nie jest faworyzowanie - zabierasz max co możesz . Niby mało, ale dla biednego to większość co ma.
0
@Peciak o to to to to :D
0
@against_modern_football doświadczyłeś życia w rodzinie, w której nadużywany jest alkohol?
23
@Lucerfi argumentem ludzi w takim wypadku jest to, że rodzina powinna coś zrobić w takiej sytuacji. Tylko te osoby są kompletnie wyciągnięte z rzeczywistości. Chyba nigdy nie miały do czynienia z alkoholizmem w rodzinie, tylko żyją w idealnej bańce
13
@Transu96 przeraża mnie jak mało ludzi rozumie, że kradzież własności obywateli to nie jest rozwiązanie... Teraz samochód, później kolejne fanty z byle powodów. Oczywiście później licytacja dla znajomych i rodziny polityków :)
3
@Barca2022 oboje to rak na chorej już tkance narodu polskiego, ha tfu na każdego polityka. Politycy do wora, a co dalej już wiadomo :D
2
@Emhyr Używasz laptopa jako zwykły użytkownik? Windows.
Używasz laptopa do bardziej technicznych zabaw? Linux.
Nie masz co robić z hajsem i chcesz szpanować? Mac.
Ale chowając wewnętrznego hejtera Appla - podobno dla grafików/muzyków sprawdza się świetnie. Niektórzy programiści sobie chwalą, ale ja jestem w drugim obozie xd
0
@draxidox panie pracujące w żabce trafiają się lepsze :/
1
@Michael24 nieważne xd
0
@Lewando bait 2/10 :v
0
@JimMorrisonFCB nie no, 5 lat stryczka
0
@NeroTFP1 zabiorą mu samochód i każdy będzie szczęśliwy :)
4
@Tom0VeB polecam transmisje live, która oglądałem na kanale Rakietomania na YouTube (polecam ten kanał dla każdego fana kosmosu - również Astrofaza i ToJakisKosmos są świetne):
https://www.youtube.com/live/KPgAshalsgU?si=_ZZjp0VwkYs4kSTF
Transmisja była długa, więc trzeba będzie przewinąć w interesujące momenty.
A inne źródła to What About It na YouTube, space.com, reddit, Portal X (twitter) I masa pomniejszych. Wszystko pisałem z głowy powołując się na wszystko co gdzies się dowiedziałem.
Ogólnie fizyka, astronomia i podbój kosmosu to moje koniki, na bieżąco śledzę co się dzieje w tym świecie. Mógłbym prowadzić relacje live z takich startów na LaRambli jak niektórzy robią to podczas różnych wydarzeń sportowych :D
9
Prawdopodobnie właśnie zakończył się 3. lot testowy Starshipa od SpaceX.
Firma Elona Muska po raz kolejny udowadnia, że jej plany odnośnie podboju kosmosu nie są wymysłem Sci-Fi.
Ważąca 5000 ton i mierząca 120m bestia wzbiła się w powietrze okolo 14:25 czasu polskiego. Wszystkie 33 silniki Raptor ryknęły i pchały rakietę z siłą dwukrotnie wiekszą niż silniki majestatycznego Saturna V.
Po około 3 minutach lotu doszło do udanego rozdzielenia Boostera 10 oraz Shipa 28. Wszystkie 6 silników Shipa (3 próżniowe i 3 zwykłe) odpaliły bez problemu, separacja odbyła się bez problemu, a booster wygasił 20 silników zewnętrznych, pozostawiając 13 w celu wytracenia prędkości i zakończenia podróży w wodzie.
Co prawdą uderzenie w taflę wody z prędkością ponad 1000km/h nie było planowane, ale to i tak wielki sukces!
W międzyczasie Ship 28 osiągnął trajektorię suborbitalną, wzbijając się na wysokość ok. 175km (pobijając poprzedni rekord wysokości o 30km).
Nie jestem pewny, czy test otwarcia ładowni się udał.
Co z Shipem 28? I tutaj wracam do pierwszego słowa z tej wiadomości: Prawdopodobnie podczas wejścia w atmosferę nie udało się uzyskać stabilnej pozycji, przez co Ship rozpadł się na wysokości ok .60km nad ziemią.
Czy pomimo tego test jest udany? TAK! TAK! TAK!
Poza samym startem, SpaceX uraczył Nas, fanów podboju kosmosu, świetnymi ujęciami nie tylko ze startu z ziemi, ale również przesyłany był obraz bezpośrednio z boostera i shipa! Prawdopodobnie wykorzystane zostały Starlinki do przesyłu danych.
Jednak truskawką na torcie była transmisja z wejścia Shipa w atmosferę - widać było tworzącą się plazmę pod płytkami termicznymi Shipa - to było przepiękne! Niesamowite, że ta kamera wytrzymała takie temperatury.
To było niesamowite!
0
@thorin obstawiam, że pomogłoby Ci jakieś kilkaset osób, które ogarniają podstawowy PIT, ale nie są księgowymi więc nie mogą się udzielić :/
2
Komentarz usunięty
0
Borussia. Ten klub potrzebuje hajsu jak tlenu.