0

Liga i Puchar Krajowy

obecnie są 2 rodzaje rozrywek, a co myślicie ogólnie o idei rozgrywania najpierw fazy ligowej a później pucharowej i w ten sposób potem wyłonić mistrza kraju?

np. 8 najlepszych zespołów później faza pucharowa 1 zespół z 8, 2 z 7 itd. później półfinały i WIELKI FINAŁ

zastanawiam się czy takie rozgrywki zapewniłyby większe emocje niż zakończenie rywalizacji po samej lidze?

1

@DaPidejpi
jak dla mnie całkowicie pokręcony system:) w Argentynie już chyba od tego odeszli zdaje się, bo jakiś czas temu pamiętam ze to było

zrozumiałbym już ligę a potem faze pucharowa np. najlepszych 8 zespołów:)

1

@Borneo
moi znajomi byli na imprezach i nigdzie nie widzieli takich ceregieli:)
powiem więcej przekraczając granice autem tez nikt nie patrzy:)

wiesz co ja kojarzę cię że chyba mówiłeś że koronawirus nie jest sezonowy? jesli to ty to widze szybka zmiana zdania:)

na razie

1

@Borneo
gdzie pokazywałeś w sklepie?

3

@Sulimo
czyli rozumiem można ludzi generalnie obrażać na forum prawie w każdym poście i jest to spoko i nie świadczy o niedojrzałości?

rozumiem że w życiu bałby się tak pisać bo dostały w twarz od wielu ludzi?
a tutaj takie wpisy obrażające w co drugim poście ludzi świadczą tylko o jego dojrzałości:)
genialne nawet tego nie skomentuje już dalej

1

@Quavosk
w niczym pewnie mogą normalnie ludzie wynajmować pokój jak wszędzie w każdym miejscu w Polsce:)

1

@Sulimo
ciężko nazwać kogoś który w prawie każdym poście obraża ludzi tu na forum inaczej niż niedojrzałą osobą

to jest prawda i fakt a nie obrażanie, ale widzę nie potrafisz odróżnić tych dwóch rzeczy

0

@Chakalaka
wątpię albo jesteś bardzo niedojrzały patrząc na twoje wpisy

1

@Chakalaka
dorośniesz, dojrzejesz, będziesz miał dzieci to pogadamy
bo w tym momencie nie wiesz co mówisz

3

@Borneo
koleś ale kto ci patrzy na takie limity, ty chyba jestes oderwany od rzeczywistości, na dzień dzisiejszy nawet w galeriach już nikt nie liczy osób w sklepach bo wszyscy mają na to wywalone

0

@Borneo
skoro rodzice takich osób są zaszczepione to nie widzę problemu

2

@Chakalaka
śmieszne są wypowiedzi o dzieciach osób które nie mają dzieci

tylko tak to skomentuje

0

@Barca1992
mają 1 pkt za finał PZP z City w roku 1970; zespoły od 75-100 mają właśnie 1 pkt:)

3

@Yosemite
dzięki:) lubię po prostu historię i cenię też zasłużone kluby w Europie:)

ogólnie wyglada to że jest Real z przodu, potem 2-5 miejsca to już nie duża różnica - zwycięstwo w LM +SE +KMŚ to 10 pkt do rankingu:)

potem Juve i Ajax, a potem kolejna zblizoan grupka od Interu po Atletico:)

Chelsea bardzo awansowała w ostatnich latach i z klubu dobrego, stała się absolutnym TOPem w Europie:)

tu widać tez jak dobre klubu mieli kiedyś Serbowie czy Rumuni

ciekawe przypadkiem jest Nottingham gdzie mieli 2 lata absolutnej świetności w Europie i u siebie w Anglii:) z Shiltonem w bramce

2

@Bobo25
nazwałbym go pajacem:) tak mnie denerwuje że niedobrxze mi sie robi jak widze gdzies jego zdjecie

mam nadziej ze Superliga wróci aby właśnie takie osoby jak on odsunac na boczny tor, szkodnik jeden

10

KLASYFIKACJA KLUBOWA AD 2021
@Yosemite @Kgorecki2500 @Janiama @Ojciec5tkidzieci @VamosRakieta @Barca1992 @FCBparasiempre @Bobo25 @Kengo @Barca_Big_Moment

Jaki czas temu przygotowałem klasyfikacje najbardziej utytułowanych klubów w Europie wg wag - LM (zwyciezca- 8pkt, finalista -5), PUEFA,LE,PZP- (2,5 oraz 1), pozostałe pucharu tylko zwyciezca 1 pkt

Pora na aktualizację po tegorocznych finałach:) mamy na liście debiutanta ale i Chelsea pnie się coraz wyżej - o ile na początki XXI wieku był to przeciętny europejski klub, to XXI wiek już można ich nazywać potęga europejska, jednak inwestycje Abrahimovicia sie zwróciły, no cóż gratuluje ich fanom, już to nie jest mały średni klub tylko TOP:)

jeszcze dekade temu byli w podobnym miejscu co Arsenal:) - ale teraz im znacznie uciekli - 2x LM, 2xLE:) i nie zapowiada sie aby Arsenal miał to odrabiać:-p

Poniżej pokazałem tylko top40:) cała lista ma już 100 klubów:) i tylko jeden polski Górnik:)

City i PSG historycznie to wciąż w Europie niewielkie kluby:)

https://zapodaj.net/1664571036813.png.html

1

@DaPidejpi
Pedro ma wszystkie klubowe trofea - nie potrafie wymienić innego takiego zawodnika:) wiem ze LE to LE ale ma wszystkie trofea, coś kojarzę też że jest pierwszym piłakrzem w historii który strzelił w jednym sezonie bramki w fianle we wszystkich rogrywkach- liga, puchar, superpuchar krajowy, LM, SE, KMŚ:)
no cóż powinien pojechać do Ameryki Płd i zdobyc jeszcze copa libertadores:)

piłkarz wg mnie bardzo dobry, troche niedoceniony, zreszta jak grał u nas sam go niedoceniałem

0

@zadafcb
Janie wiem o co chodzi z Milanem tez zagrali tragicznie jedna kwarte.

1

Komentarz usunięty

1

@Barca_Big_Moment
Super ze ktoś to zbiera:) gratulacje bo dobra robota:)
Oby de ligt do nas przeszedl

1

@Barca_Big_Moment
lepiej by tego nie ujął,
ze starej gwardii w wyjściowej 11 zostawiłbym tylko messi,
alba, pique i busi - jako rezerwi
s. roberto, lenglet - wg mnie powinni odejsc

0

@masq
a co on takiego zrobił ze go bronisz? kolejny już sezon siedzi w 3 lidze

0

@FC1899Barca
bardziej w kwestii kosztów i pułapu płacowego, a nie możliwości cash-flowych

przychody a wpływy czy bardziej nawet dostępne środki to 2 różne kwestie

choć operacyjnie wyglada to słabo i potrzeba restrukturyazcji aby na poziomie EBITDA klub zarabiał

0

@Janiama
tylko że pierwszy skład z nich góra - emerson, araujo, pedri, fati

a w kadrze beda tez zawodnicy w najlepszy wieku piłkarskim jak - de jong, gaya, dembele?, griezmann?, wijnaldum, depay, ter stegen

+ kilku starszych doświadczonych - messi, busi, alba, aguero

wg mnie raczej nowy sezon powinien być łatwiejszy bo skład bedzie lepszy niż obecnie

możliwe ze przyjdzie jeszcze jakiś crack do obrony

0

@A_Gomesinho_21
raczej messi nie bedzie na 9, i na ŚO tez chyba postaraja sie o kogoś dobrego, nie wyobrazam siobie tam kolejny sezonu Pique albo Lenglet w podstawie

1

@Ilona_VeB
gratulacje:) super sprawa


1

OBSTAWIAĆ CZY NIE?

Ostatnio mam czuja do wyników tak jak w srode obstawiłem 1:1 i wygrana Villarreal po karnych

dziś czuję zwycięstwo City jutro 2:1

poprzednio nie postawiłem ale teraz mam dylemat czy postawić 100 czy jakas wieksza kwotę na ten wynik np. 1000, choć znajac zycie jak postawie to nie wejdzie:-p

5

garcia, wijnaldum, aguero, depay, emerson, gaya i któryś z 3:
de ligt/pau torres/kaunde

na tyle liczę w tym okienku ui jak dla mnie byłoby super + pozbycie sie kilku piłkarzy

4

@KacperVEB
no to nieźle, ale pytanei jest czy przypadkiem jak sam odchodzi i rezygnuje należy mu się odprawa? wydaje mi sie że nie

1

@Zykrol
w pełni zgoda, wyrzucenei takich klubów to bedzie marktingowe samobójstwo

ja przestane ogladac bo dla mnie to bede wtedy rozgrywki drugorzędne

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?