Kubix93
Dołączył/a: czerwiec 2014
5 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jak sam mówił 'nie jestem w stanie nawet wykonać podania'.
14
Ależ kibice z Was :D
Jak Polacy zaczną odrabiać i daj Boże awansują to będzie 'brawo, cały czas w was wierzyłem' :D
Zamknijcie jadaczki i oglądajcie, a kiedy na zegarze wybije 60 minuta i odpadniemy z gry o medale to się zacznijcie wypowiadać negatywnie. Mecz jest w toku, w piłce ręcznej widziałem przewagi po 12 punktów odrabiane. To nie jest jak w piłce nożnej, że 5:0 jest nie do odrobienia. Tutaj w 60 sekund mogą paść 3 bramki dla nas + kara dla Chorwacji i mamy walkę od nowa. Do boju panowie! Słabo wam wyszła 1 połowa, ale wierzę w Was całym sercem! Wierzę w POLSKĘ! DO BOJU!
2
Za chwile nasi zaczynają mecz z Chorwacją.
Jako, że siedzę w piłce ręcznej już pare ładnych lat (wszystkie turnieje międzynarodowe, polska liga, liga mistrzów, z czasu nawet mecze Bundesligi) - pragnę nieco przedstawić sytuację naszych rywali. Jest to ekipa bardzo doświadczona, ale niejako nowa. Zmieniło się grono zawodników, zmienił się trener i cały sztab. Liga chorwacka nie jest już taka mocna i nie mają aż tylu zdolnych zawodników co kiedyś. Nie ma Voriego, nie ma Balicia. Mimo to Chorwacja nadal jest rywalem ze ścisłego topu, a dlaczego? Otóż mają bardzo dobrego bramkarza - Alilović (na tym turnieju bez formy, ale to może się zmienić w meczu z nami). Mają świetnych skrzydłowych - Sztrlek, Cupić. Są bardzo szybcy, rzucają ze skrzydeł prawie wszystko i nie mylą się z kontrataków. Jest też Kopljar - leworęczny, wysoki gracz (sporo ponad 2 metry), który ma dobrą parę w lewej ręce - jak ma dzień potrafi też zrobić wynik typu 8/10. No i ON - Domogoj Duvnjak. Gracz ze ścisłego topu. Na pewno top3. Troszkę pod formą, ale bardzo groźny. Widywałem jego mecze i czasem łapałem się za głowe patrząc na jego statystyki np. 15/16 rzutów + 4 asysty. Trzeba go przypilnować mocno, a wygrana będzie nasza! Jazda panowie!
0
Te rezerwy Niemiec to sama Bundesliga. Oglądam b.często piłkę ręczną - obok nożnej i siatkówki to moje ulubione sporty i tam w Bundeslidze nie ma słabych zawodników. Ci, którzy są tam najsłabsi u nas w lidze byliby gwiazdami we wszystkich zespołach. A, że są młodzi to od razu nazywać ich no name'ami ? Daje tym zawodnikom z Niemiec - 3-4 lata i będą rządzić światową piłką ręczną jak Francja ostatnimi laty. Danii mi również szkoda - szczególnie Hansena. Genialny gracz, genialna postać - potrafił wygrywać swoim klubom/reprezentacji większość meczów, w formie nie do zatrzymania. Rzut, podanie - masakryczny gościu. Już od ponad 5 lat w ścisłym topie, nawet i w TOP3. Wg mnie obok Duvnjaka i Karabaticia są obecnie najlepsi na świecie.
No i teraz nasza kolej zameldować się w półfinałach. Chorwacja już nie taka mocna jak chociażby 2-3 lata temu, ale nadal jest się czego obawiać - zwróciłbym uwagę na indywidualności. DOMOGOJ DUVNJAK - jeżeli wejdzie w mecz, ma formę (na tym turnieju średnia ta forma) to jest nie do zatrzymania, wg mnie najlepszy gracz na świecie, w formie. Trzeba na niego uważać, głównie na niego. Oprócz niego jakoś nie widzę takich wielkich zagrożeń - na pewno skrzydłowi, na nich trzeba zwrócić uwagę, no i ewentualnie na Kopljara - mocna lewa ręka, potężny rzut, świetne warunki fizyczne (sporo ponad 2 metry, dobry wyskok, duża siła), potrafi rzucać nad blokiem, ale po 2-3 nieudanych rzutach szybko się spala i blokuje. Więc tak jak mówie - zatrzymamy Duvnjaka i mamy półfinał, bo kiedy on zagra świetny mecz to Chorwacja może nas pojechać. Pamiętam jego mecz w Pucharze Niemiec, kiedy miał 16 rzutów - 15 bramek i 4 asysty. A jego zespół wygrał wtedy 27-26. Więc brał udział w 19 bramkach na 27. Sam wygrał ten mecz praktycznie.
0
Wzrost jak Rakitić mam, ale mojej kategorii wagowej nie ma, bo 75kg waże :D
3
Rocznik 93 i żonaty w tym roku :) chwale się, bo jest czym :)
2
W tamtym roku miał bodajże 9 bramek w tym samym czasie, a do rekordu nawet się nie zbliżył.
2
Brawo Betis! No i brawo Real - za to, że dalej nie gracie nic z rywalem, który chociaż trochę się postawi. Ale spoko - za chwilę macie mecz z Espanyolem :) umówcie się na 10-0 i będzie spoko, znów Zidane będzie trenerem wszechczasów :D
0
3-5 minut i bedzie pieknie - dawac! :D
3
To nie był zwykły minimalny spalony przy którym można wziąć poprawkę na sędziego - to jest 3 metrowy spalony...
0
Benzema - kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada :D
Było bawić się w aferę z Valbueną to byś miał karnego dla Grzmota :D
4
Koledze z Maroka ?
3
Gdyby miał lewą nogę Messiego to może by to wsadził :D
7
Komentarz usunięty
0
Mnie to od dawna dziwi. Oglądam mecze Sevilli bardzo często ze względu na Krychowiaka i zawsze jak Konoplyanka wchodzi to robi rozpierdziel z obroną rywala, a mało kiedy zaczyna od początku
0
Z Serbią, Macedonią, Polską i Chorwacją. Z Serbią pojedynek się nie liczy, z Macedonią mają 2 punkty, z nami 0 punktów i z Chorwacją mają 2 punkty.
2
Nie dziwie się - tylko mówie. Zresztą pare wątków wyżej poruszyłem ten temat, że nie gramy skrzydałmi - liczymy tylko na Bieleckiego, Lijewskiego i Jureckiego - a oni też są ludźmi i mają w meczach akcje gdzie nie będą rzucać z dystansu.
1
To taki mój ogólny wywód. Sporo ręcznej oglądam i wiem, że na dłuższą metę po prostu nie da się wygrać turnieju grając tylko rozgrywającymi. Wystarczy spojrzeć na Francję czy Chorwację - dlaczego przeważnie na każdym turnieju dominowali nad resztą ostatnimi laty? Bo jak nie będzie szło Narcisowi czy Karabaticiowi (albo w Chorwacji - Duvnjakovi czy Kopljarowi) to zawsze mają na skrzydłach takich graczy jak Abalo, Gigou czy Cupić. I oni potrafią też swoje 5-10 bramek w meczu dołożyć. Albo nawet dzisiaj Norwegowie - 9 bramek skrzydłowych, przy 2 naszych. To jest ta różnica - my wygramy 2/3 mecze, bo Jurecki czy Bielecki będą mieli 9/10 rzuconych, ale jak oni się zatną to cała Polska z wynikiem stoi, a inne czołowe drużyny mają tak, że jak nie idzie bombardierom to skrzydła wezmą grę na siebie i rzucą te 10 bramek - i jest wygrana.
0
Spójrz w tabelę. Norwegia ma 6 punktów, my z Francją po 4 punkty. I każda z drużyn ma po 2 mecze. Więc jeżeli wygramy małą ilością bramek, np tak jak mówisz 1 bramką z Białorusią, 1 bramką z Chorwacją to mamy +7 w bramkach. Norwegia ogrywa Białoruś pięcioma bramkami i przegrywa z Francją 1 bramką - ma +9 bramek, Francja ma +16 i wychodzą drużyny z najlepszym bilansem bramek czyli Norwegia i Francja.
4
Tu bym polemizował, bo Jurecki % miał bardzo fajny, ale w końcówce na zmęczeniu miał bodajże 3/6, bo bardzo się spieszył z rzutami.
5
Wracając do meczu naszych Orłów w ręczną to oddajemy najmniej celnych rzutów (i ogólnie najmniej rzutów) ze skrzydeł. Trochę to zastanawiające, że spośród 12 drużyn, które zostały nie potrafimy grać skrzydłami. To zawsze była nasza bolączka. Był Tłuczyński, Kuchczyński, Jurasik to jakoś tam się grało, teraz są młodsi - Daszek, Łucak...a my nie potrafimy grać skrzydłami. Wiadomo - mając takich bombardierów jak Lijewski, Bielecki, Jurecki czy kiedyś Tkaczyk albo drugi Lijewski można rzucać z dystansu ale kiedy mamy 40-50 minute meczu i rywale wiedzą, że skrzydłami nie rzucamy absolutnie nic to łatwiej jest stopować akcje naszych rzucających (czyt. Bielecki, Lijewski, Jurecki). Norwegowie zagrali bardzo mądrze dzisiaj - przykryli dobrze Syprzaka żeby był odcięty od piłek i starali się blokować rzuty, bo wiedzieli że skrzydłem zagramy 1 raz na 10 akcji.
0
Tak samo jak my mieliśmy -5 z Francją mieć :D
Musimy patrzeć w pierwszej kolejności na siebie, bo moim zdaniem Nor-Fra zakończy się blisko (2 bramkami różnicy jednych lub drugich), a więc my musimy roznieść i Białoruś i Chorwację.
0
A tak - mała pomyłka. Ale tak czy siak musimy wygrać pewnie 2 swoje mecze i liczyć, że Francja rozniesie Norwegów 5-10 bramkami.
0
Musimy pewnie (5 bramkami) ograć i Chorwację i Białoruś, oraz najlepiej żeby Norwegia ograła Francję.
0
Bardzo ciężko teraz o półfinał może być. Norwegia i Francja obecnie 6 punktów, my mamy 4 punkty. Norwegia zagra jeszcze z Francją, no ale i my mamy ciężkich Chorwatów do pokonania. Będą pewnie liczyć się bramki...ale my ich mamy mało, a w zasadzie najmniej. Ta 1 bramka z Macedonią, no i niby 6 z Francją to daje nam 7. No ale Norwedzy i Francuzi mają zdecydowanie więcej, będzie ciężko - musielibyśmy liczyć na jakiś mocny nokaut w meczu Francja - Norwegia dla jednych lub drugich (5-10 bramkami różnicy), a sami musimy wygrać przynajmniej 5 bramkami z Chorwacją i Białorusią...
3
Jaszka zakończył karierę już jakiś czas temu. Ja na bieżąco śledzę piłkę ręczną, wszystkie wieksze bądź mniejsze turnieje, LM, naszą ligę, a nawet czasem zalukam na mecze Bundesligi. Jaszka jakoś na koniec tamtego sezonu zakończył karierę - kwiecień/maj 2015. Może dziwić taka decyzja, bo chłopak ma 32 lata, dobry wiek - jeszcze i z 4-5 by popykał, ale grał słabo, gra go nie cieszyła, jak sam powiedział 'jestem w 20% kaleką', a wszystko przez problemy z barkiem. Miał 2-3 operacje, nic mu to nie pomogło i niestety - zakończył karierę.
10
No Adriano klasa! Co 3 minuty strata/złe podanie. Do tego 2 razy minął się z piłką tak, że skrzydłowy rywala wychodził z groźną kontrą, no 3/10 bym mu dał! Tak jak mówisz - klasa!
0
Całkiem przyjemne zawodny facet zagwizdał. A szczególnie jakby porównywać ostatnich naszych sędziów to ten zdecydowanie najlepszy
0
Koniec spotkania. Szczęśliwa wygrana. 1 połowa tragiczna, mogło być w plecy 2 bramki, potem całkiem odmieniona gra. Dość szybko strzelona bramka przez Messiego i już raczej do końca oby te 3 punkty wyrwać. Brawo dla naszych za 2 połowę, na trudnym terenie 3 punkty dopisujemy - Malaga zawsze sprawia problemy Barcelonie Luisa Enrique. Mamy 3 punkty, to się liczy najbardziej. Za tydzień Atletico i trzeba zagrać lepiej. VeB!
PS. Gratulacje dla sędziego, w końcu się doczekałem gościa, który naprawdę ładnie zasędziował. Bez spięć się obyło, bez tragicznych decyzji. Może tam ze 2 spalone źle gwizdnięte, ale tak to całkiem fajnie pogwizdał.
0
Nie zauważyłem, ale jeśli takie komentarze się pojawiły to raczej chłopaczki 12 letnie to pisały :D